Double Commander 0.5.5 alpha - en to el translation catalogue (2369 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
el: Σύγκριση... %d%% (ESC για ακύρωση)

en: Right: Delete %d file(s)
el: Δεξιά: Διαγραφή %d αρχείο(α)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
el: Ευρεθέντα αρχεία: %d  (Όμοιο: %d, : %d, Διαφορετικό: %d, Μοναδικό αριστερά: %d, Μοναδικό δεξιά: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %d bytes
el: Αριστερά προς Δεξιά: Αντιγραφή %d αρχεία, συνολικό μέγεθος: %d bytes

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %d bytes
el: Δεξιά προς Αριστερά: Αντιγραφή %d αρχεία, συνολικό μέγεθος: %d bytes

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK2.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLCURCOL.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLCURTEXT.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLFONT.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLMARC.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLTEXT.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: &ΟΚ

en: Configure custom columns view
el: Διαμόρφωση προσαρμοσμένης προβολής στηλών

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.CBACKGRNDLABEL.CAPTION]
en: BackGround:
el: Παρασκήνιο:

[ctx: tfcolumnssetconf.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
el: Όρια κέρσορα

[ctx: tfcolumnssetconf.cbovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
el: Επιτρέψτε Επιχρωμάτωση

en: Use custom font and color
el: Χρήση προσαρμοσμένης γραμματοσειράς και χρώματος

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.CTEXTLABEL.CAPTION]
en: Text Color:
el: Χρώμα Κειμένου:

[ctx: tfcolumnssetconf.label3.caption]
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LABEL4.CAPTION]
en: Size:
el: Μέγεθος:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLBACKGROUND2.CAPTION]
en: Background 2:
el: Παρασκήνιο 2:

en: Configure view nr:
el: Ρύθμιση προβολής nr:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: Cursor Color:
el: Χρώμα Κέρσορα:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Text:
el: Κείμενο Κέρσορα:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: Mark Color:
el: Χρώμα Επιλογέα:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLNAME.CAPTION]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: tfcolumnssetconf.miaddcolumn.caption]
en: Add column
el: Προσθήκη στήλης

en: Customize column:
el: Προσαρμογή στήλης:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.PNLPREVIEWHEAD.CAPTION]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Choose template...
el: Επιλογή προτύπου...

en: C&heck free space
el: Έλεγχος ελεύθερου χώρου

en: Cop&y attributes
el: Αποθήκευση ιδιοτήτων

en: Copy o&wnership
el: Αντιγραφή ιδιοκτησίας

en: Copy &permissions
el: Αντιγραφή αδειών

en: Copy d&ate/time
el: Αντιγραφή ημερομηνίας/ώρας

en: Correct lin&ks
el: Διόρθωση δεσμών

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
el: Κατέβασμα σημαίας μόνο για ανάγνωση

en: E&xclude empty directories
el: Αποκλεισμός άδειων καταλόγων

en: Fo&llow links
el: Ακολουθείστε τους δεσμούς

en: &Reserve space
el: Κράτηση Χώρου

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
el: Τι να κάνετε όταν δεν μπορείτε να ορίσετε στα αρχεία χρόνο, ιδιότητες, κ.α

en: Use file template
el: Χρησιμοποιείστε πρότυπο αρχείου

en: When dir&ectory exists
el: Όταν ο κατάλογος υπάρχει

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
el: Όταν το &αρχείο υπάρχει

en: When ca&nnot set property
el: Όταν υπάρχει αδυναμία καθορισμού ιδιότητας

en: <no template>
el: <Χωρίς πρότυπο>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
el: Σχετικά

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
el: Εσωτερική έκδοση

en: Home Page:
el: Ιστοσελίδα προγράμματος

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
el: Αναθεωρημένη έκδοση

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
el: Έκδοση

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: &Reset
el: Επαναφορά

en: Choose attributes
el: Επιλογή ιδιοτήτων

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
el: Αρχειοθήκη

en: Co&mpressed
el: Συμπιεσμένο

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
el: Κατάλογος

en: &Encrypted
el: Κρυπτογραφημένο

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
el: Κρυφό

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
el: Μόνο για Ανάγνωση

en: S&parse
el: Αραίωση

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
el: Κολημμένα

en: &Symlink
el: Συμβολοδεσμός

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
el: Σύστημα

en: &Temporary
el: Προσωρινά Αρχεία

en: NTFS attributes
el: NTFS ιδιότητες

en: General attributes
el: Γενικές ιδιότητες

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
el: Γκρουπ

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
el: Άλλοι

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
el: Εκτέλεση

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
el: Ανάγνωση

en: As te&xt:
el: Ως Κείμενο:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
el: Εγγραφή

[ctx: TFRMCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate checksum...
el: Υπολογισμός αθροίσματος ελέγχου...

en: Open checksum file after job is completed
el: Άνοιγμα αρχείου αθροίσματος ελέγχου μετά την ολοκλήρωση της εργασίας

en: C&reate separate checksum file for each file
el: Δημιουργία ξεχωριστού αρχείου αθροίσματος ελέγχου για κάθε αρχείο

en: &Save checksum file(s) to:
el: Αποθήκευση αρχείου(ων) αθροίσματος ελέγχου στο:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: C&onnect
el: Σύνδεση

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
el: &Διαγραφή

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
el: Επεξεργασία

en: Connection manager
el: Διαχειριστής συνδέσεων

en: Connect to:
el: Σύνδεση σε:

en: A&dd To Queue
el: Προσθήκη στην Ουρά

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: O&ptions
el: Επιλογές

en: Sa&ve these options as default
el: αποθήκευση αυτών των ιδιοτήτων ως προκαθορισμένες

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
el: Αντιγραφή αρχείου(ων)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
el: Νέα ουρά

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
el: Ουρά 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
el: Ουρά 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
el: Ουρά 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
el: Ουρά 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
el: Ουρά 5

en: Save Description
el: Αποθήκευση Περιγραφής

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

en: File/folder comment
el: Σχόλιο αρχείου/φακέλου

en: E&dit comment for:
el: Επεξεργασία σχολίου για:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
el: Κωδικοποίηση:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLFILENAME.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
el: Σχετικά

en: Auto Compare
el: Αυτόματη Σύγκριση

en: Binary Mode
el: Δυαδική Μορφή

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
el: Αντιγραφή Block Δεξιά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
el: Αντιγραφή Block Δεξιά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
el: Αντιγραφή Block Αριστερά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
el: Αντιγραφή Block Αριστερά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
el: Αποκοπή

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
el: Επικόλληση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
el: Επανάληψη

en: Select &All
el: Επιλογή όλων

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
el: Έξοδος

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.CAPTION]
en: First Difference
el: Πρώτη Διαφορά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
el: Πρώτη Διαφορά

en: Ignore Case
el: Αγνόηση Κεφαλαίων

en: Ignore Blanks
el: Αγνόηση Κενών

en: Keep Scrolling
el: Συνέχιση Κύλισης

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Last Difference
el: Τελευταία Διαφορά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
el: Τελευταία Διαφορά

en: Line Differences
el: Διαφορές Γραμμής

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Next Difference
el: Επόμενη Διαφορά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
el: Επόμενη Διαφορά

en: Open Left...
el: Άνοιγμα Αριστερά...

en: Open Right...
el: Άνοιγμα Δεξιά...

en: Paint Background
el: Σχεδιασμός Παρασκηνίου

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.CAPTION]
en: Previous Difference
el: Προηγούμενη Διαφορά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
el: Προηγούμενη Διαφορά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
el: Επαναφόρτωση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
el: Επαναφόρτωση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
el: Αποθήκευση ως...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
el: Αποθήκευση ως...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
el: Αποθήκευση Αριστερά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
el: Αποθήκευση Αριστερά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
el: Αποθήκευση Αριστερά Ως...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
el: Αποθήκευση Αριστερά Ως...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
el: Αποθήκευση Δεξιά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
el: Αποθήκευση Δεξιά

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
el: Αποθήκευση Δεξιά Ως...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
el: Αποθήκευση Δεξιά Ως...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
el: Σύγκριση

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
el: Σύγκριση

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
el: Σύγκριση αρχείων

en: &Left
el: Αριστερά

en: &Right
el: Δεξιά

en: &Actions
el: Ενέργειες

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
el: Κωδικοποίηση

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
el: Αρχείο

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
el: Επιλογές

en: Add new shortcut to sequence
el: Προσθήκη νέας συντόμευσης στην ακολουθία

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

en: Remove last shortcut from sequence
el: Αφαίρεση τελευταίας μικρογραφίας από την ακολουθία

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.CGHKCONTROLS.CAPTION]
en: Only for these controls
el: Μόνο για αυτά τα στοιχεία ελέγχου

en: &Parameters (each in a separate line):
el: Παράμετροι (κάθε μια σε ξεχωριστή γραμμή):

en: Shortcuts:
el: Συντομεύσεις:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
el: Σχετικά

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
el: Σχετικά

en: &Configuration
el: Διαμόρφωση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTCONFHIGH.HINT]
en: Configuration
el: Διαμόρφωση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
el: Αποκοπή

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
el: Αποκοπή

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
el: &Εύρεση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFIND.HINT]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
el: Εύρεση επόμενου

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
el: Εύρεση επόμενου

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
el: Μετάβαση στη Γραμμή...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
el: Επικόλληση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
el: Επικόλληση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
el: Επανάληψη

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
el: Επανάληψη

en: &Replace
el: Αντικατάσταση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITRPLC.HINT]
en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Select&All
el: Επιλογή Όλων

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITSELECTALL.HINT]
en: Select All
el: Επιλογή Όλων

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.HINT]
en: Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
el: Έξοδος

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
el: Έξοδος

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
el: Νέο

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.HINT]
en: New
el: Νέο

en: &Open
el: Άνοιγμα

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEOPEN.HINT]
en: Open
el: Άνοιγμα

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save &As..
el: Αποθήκευση Ως..

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Sa&ve All
el: Αποθήκευση Όλων

en: Save All
el: Αποθήκευση Όλων

[ctx: TFRMEDITOR.CAPTION]
en: Editor
el: Επεξεργαστής

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
el: Βοήθεια

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
el: Κωδικοποίηση

en: Open as
el: Άνοιγμα Ως

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
el: Αποθήκευση ως

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
el: Αρχείο

en: Syntax highlight
el: Υπογράμμιση Σύνταξης

en: End Of Line
el: Τέλος Γραμμής

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
el: Διάκριση Πεζών-Κεφαλαίων

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
el: Αναζήτηση από το σημείο εισαγωγής

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
el: Συνήθεις Φράσεις

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
el: Το Επιλεγμένο κείμενο μόνο

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
el: Ολόκληρες λέξεις μόνο

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
el: Ιδιότητα

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
el: Αντικατάσταση με:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
el: Αναζήτηση για:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
el: Κατεύθυνση

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
el: Ξεπακετάρισμα αρχείων

en: &Unpack path names if stored with files
el: &Ξεπακετάρισμα ονόματα διαδρομών αν είναι αποθηκευμένα με τα αρχεία

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
el: Ξεπακετάρισμα κάθε αρχειοθήκης σε ένα ξεχωριστό υποκατάλογο (όνομα της αρχειοθήκης)

en: O&verwrite existing files
el: Αντικατάσταση υπάρχοντων αρχείων

en: To the &directory:
el: Στον κατάλογο:

en: &Extract files matching file mask:
el: &Εξαγωγή αρχείων που ταιριάζουν στη μάσκα αρχείου:

en: &Password for encrypted files:
el: &Συνθηματικό για κρυπτογραφημένα αρχεία:

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDACT.CAPTION]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: &Add
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNDOWNACT.CAPTION]
en: &Down
el: Κάτω

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNREMOVEACT.CAPTION]
en: Remo&ve
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNREMOVEEXT.CAPTION]
en: Re&move
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNRENAMETYPE.CAPTION]
en: R&ename
el: Μετονομασία

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
el: Πάνω

[ctx: tfrmfileassoc.caption]
en: File associations
el: Συσχετισμοί Αρχείου

[ctx: TFRMFILEASSOC.GBACTIONS.CAPTION]
en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: tfrmfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
el: Επεκτάσεις

[ctx: TFRMFILEASSOC.GBFILETYPES.CAPTION]
en: File types
el: Τύπος αρχείων

[ctx: tfrmfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
el: Εικονίδιο

[ctx: tfrmfileassoc.lblaction.caption]
en: Action:
el: Ενέργεια:

[ctx: TFRMFILEASSOC.LBLCOMMAND.CAPTION]
en: &Command:
el: Εντολή:

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: tfrmfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
el: Άνοιγμα στο Επεξεργαστή

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIFILENAME.CAPTION]
en: File name
el: Όνομα αρχείου

[ctx: tfrmfileassoc.mifilepath.caption]
en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

[ctx: tfrmfileassoc.mifullpath.caption]
en: Full path
el: Πλήρης διαδρομή

[ctx: tfrmfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
el: Λήξη αποτελέσματος από την εντολή

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
el: Άνοιγμα

[ctx: tfrmfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
el: Εκτέλεση σε τερματικό

[ctx: tfrmfileassoc.mivfs.caption]
en: Open in VFS
el: Άνοιγμα σε VFS

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
el: Προβολή

[ctx: tfrmfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
el: Άνοιγμα με Προβολέα

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
el: Αναμονή...

en: File name:
el: Όνομα αρχείου:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
el: Από:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
el: Κάντε κλικ στο Κλείσιμο όταν το προσωρινό αρχείο δε μπορεί να διαγραφεί!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: &To panel
el: Στο πάνελ

en: &View all
el: Προβολή όλων

en: Current operation:
el: Τρέχουσα Ενέργεια

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
el: Από:

en: To:
el: Σε:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

en: &Set properties
el: Καθορισμός Ιδιοτήτων

en: Set to &all selected files
el: Καθορισμός σε όλα τα επιλεγμένα αρχεία

en: Ski&p this file
el: Παράβλεψη αυτού του αρχείου

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
el: Ιδιότητες

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
el: Κολημμένα

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.GBOWNER.CAPTION]
en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
el: Γκρουπ

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
el: Άλλοι

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
el: Κείμενο:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLCONTAINS.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

en: Contains:
el: Περιεχόμενα:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
el: Εκτέλεση

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
el: Όνομα Αρχείου

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILENAME.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILENAMESTR.CAPTION]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
el: Όνομα Αρχείου

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFOLDER.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
el: Διαδρομή:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
el: Γκρουπ

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLLASTACCESS.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

en: Last access:
el: Τελευταία προσπέλαση:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLLASTMODIF.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

en: Last modification:
el: Τελευταία διαμόρφωση:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLLASTSTCHANGE.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

en: Last status change:
el: Τελευταία αλλαγή κατάστασης:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
el: Ανάγνωση

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZE.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
el: Μέγεθος:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSYMLINK.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

en: Symlink to:
el: Συμβολοδεσμός στο:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLTYPE.CAPTION]
en: ???
el: ;;;

en: Type:
el: Τύπος:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
el: Εγγραφή

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
el: Ιδιότητες

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
el: Ιδιότητες

en: actCancel
el: ενεργΜαταίωση

en: actClose
el: ενεργΚλείσιμο

en: actEdit
el: ενεργΔιαμόρφωση

en: actFeedToListbox
el: ενεργΤροφοδοσίαΣτοΚουτίΛίστας

en: actGoToFile
el: ενεργΜετάβασηΣτοΑρχείο

en: actIntelliFocus
el: ενεργΈξυπνηΕπικέντρωση

en: actLastSearch
el: ενεργΤελευταίαΑναζήτηση

en: actNewSearch
el: ενεργΝέαΑναζήτηση

en: actPageAdvanced
el: ενεργΣελίδαΠροχωρημένα

en: actPageLoadSave
el: ενεργΣελίδαΦόρτωσηΑποθήκευση

en: actPagePlugins
el: ενεργΠρόσθεταΣελίδας

en: actPageResults
el: ενεργΑποτελέσματαΣελίδας

en: actPageStandard
el: ενεργΠροκαθορισμέναΣελίδας

en: actStart
el: ενεργΕκκίνηση

en: actView
el: ενεργΠροβολή

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
el: Βοήθεια

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
el: Επεξεργασία

en: &Go to file
el: &Μετάβαση στο αρχείο

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNLASTSEARCH.CAPTION]
en: &Last search
el: Τελευταία Αναζήτηση

en: &New search
el: Νέα Αναζήτηση

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
el: Διαγραφή

en: L&oad
el: Φόρτωση

en: S&ave
el: Αποθήκευση

en: Sa&ve with "Start in directory"
el: Αποθήκευση με "Εκκίνηση στον κατάλογο"

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
el: Αν αποθηκεύτηκε τότε "Εκκίνηση στον κατάλογο" θα επανέλθει όταν φορτώνεται το πρότυπο. Χρησιμοποιείστε το αν επιθυμείτε να διορθώσετε την αναζήτηση σε ένα συγκεκριμένο κατάλογο

[ctx: tfrmfinddlg.btnstart.caption]
en: &Start
el: Εκκίνηση

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSTOP.CAPTION]
en: C&ancel
el: Ακύρωση

en: Use template
el: Χρήση Προτύπου

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNVIEW.CAPTION]
en: &View
el: Προβολή

en: Feed to &listbox
el: Τροφοδοσία στο listbox

[ctx: TFRMFINDDLG.CAPTION]
en: Find files
el: Εύρεση αρχείων

en: Case sens&itive
el: Με Διάκριση Πεζών-Κεφαλαίων

en: &Date from:
el: Ημερομηνία από:

en: Dat&e to:
el: Ημερομηνία στο:

en: S&ize from:
el: Μέγεθος από:

en: Si&ze to:
el: Μέγεθος σε:

en: Search in &archives
el: Αναζήτηση στις αρχειοθήκες

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
el: Εύρεση κειμένου στο αρχείο

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFOLLOWSYMLINKS.CAPTION]
en: Follow s&ymlinks
el: Ακολουθείστε τους Συμβολοδεσμούς

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
el: Εύρεση αρχείων που ΔΕΝ περιέχουν το κείμενο

en: N&ot older than:
el: Όχι παλαιότερο από:

en: Searc&h for part of file name
el: Αναζήτηση τμήματος του ονόματος αρχείου

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
el: Συνήθης Φράση

en: Re&place by
el: Αντικατάσταση από

en: Selected directories and &files
el: Επιλεγμένοι κατάλογοι και αρχεία

en: Regular &expression
el: Συνήθης Φράση

en: &Time from:
el: Ώρα από:

en: Ti&me to:
el: Ώρα στο:

en: &Use search plugin:
el: Χρήση προσθέτου αναζήτησης:

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
el: εισαγωγή ονομάτων καταλόγων που θα έπρεπε να αποκλειστούν από την αναζήτηση, διαχωρισμένων με ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
el: Εισαγωγή ονομάτων αρχείων τα οποία θα έπρεπε να εξαιρεθούν από αναζήτηση διαχωρισμένη με ";"

en: Enter files names separated with ";"
el: Εισαγωγή ονομάτων αρχείων διαχωρισμένα με ";"

[ctx: TFRMFINDDLG.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
el: Κατάλογοι

[ctx: TFRMFINDDLG.GBFILES.CAPTION]
en: Files
el: Αρχεία

en: Find Data
el: Εύρεση Δεδομένων

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attri&butes
el: Ιδιότητες

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
el: Κωδικοποίηση:

en: E&xclude subdirectories
el: Αποκλεισμός υποκαταλόγων

en: &Exclude files
el: &Εξαίρεση αρχείων

en: &File mask
el: Μάσκα Αρχείου

en: Start in &directory
el: Εκκίνηση στον κατάλογο

en: Search su&bdirectories:
el: Αναζήτηση υποκαταλόγων:

en: &Previous searches:
el: Προηγούμενες αναζητήσεις:

en: Open In New Tab(s)
el: Άνοιγμα σε Νέα Καρτέλα(ες)

en: Remove from list
el: Απομάκρυνση από τη λίστα

en: Show all found items
el: Εμφάνιση όλων των ευρεθέντων αντικειμένων

en: Show In Editor
el: Εμφάνιση στον Επεξεργαστή

en: Show In Viewer
el: Εμφάνιση στον Προβολέα

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Load/Save
el: Φόρτωση/Αποθήκευση

[ctx: TFRMFINDDLG.TSPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Standard
el: Στάνταρ

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
el: Εύρεση

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
el: Εύρεση

en: C&ase sensitive
el: Με Διάκριση Πεζών-Κεφαλαίων

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: Create hard link
el: Δημιουργία δεσμού τύπου hard link

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
el: Προορισμός τον οποίο θα υποδείξει ο δεσμός

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
el: Όνομα Δεσμού

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTALL.CAPTION]
en: Import all!
el: Εισαγωγή όλων!

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTIONDONE.CAPTION]
en: Import selected
el: Εισαγωγή επιλεγμένων

en: Select the entries your want to import
el: Επιλέξτε τις καταχωρήσεις που επιθυμείτε να εισαγάγετε

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
el: Όταν γίνεται κλικ σε ένα υπομενού, επιλέγεται ολόκληρο το μενού

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
el: Κρατείστε πατημένο το CTRL και κάντε κλικ στις καταχωρήσεις για να επιλέξετε πολλές μαζί

en: Save to...
el: Αποθήκευση σε...

en: Item
el: Αντικείμενο

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
el: Όνομα Αρχείου

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
el: Κάτω

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
el: Κάτω

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNREM.CAPTION]
en: &Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNREM.HINT]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
el: Πάνω

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
el: Πάνω

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
el: &Σχετικά

en: Add file name to command line
el: Προσθήκη ονόματος αρχείου στη γραμμή εντολών

en: Add path and file name to command line
el: Προσθήκη διαδρομής και ονόματος αρχείου στη γραμμή εντολών

en: Copy path to command line
el: Αντιγραφή διαδρομής στη γραμμή εντολών

[ctx: tfrmmain.actbriefview.caption]
en: Brief view
el: Σύντομη προβολή

en: Brief View
el: Σύντομη Προβολή

en: Calculate &Occupied Space
el: Υπολογισμός του Απασχολημένου Χώρου

en: Change directory
el: Αλλαγή Καταλόγου

en: Change directory to home
el: Αλλαγή Καταλόγου σε αρχικό κατάλογο

en: Change Directory To Parent
el: Αλλαγή Καταλόγου σε γονικό κατάλογο

en: Change directory to root
el: Αλλαγή Καταλόγου στον κατάλογο του root

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
el: Υπολογισμός αθροίσματος ελέγχου...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου...

en: Clear log file
el: Καθαρισμός αρχείου καταγραφών

en: Clear log window
el: Καθαρισμός παραθύρου καταγραφής

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSEALLTABS.CAPTION]
en: Close &All Tabs
el: Κλείσιμο όλων των Καρτελών

en: Close Duplicate Tabs
el: Κλείσιμο των διπλασιασμένων καταλόγων

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSETAB.CAPTION]
en: &Close Tab
el: Κλείσιμο Καρτέλας

en: Next Command Line
el: Επόμενη Γραμμή Εντολών

en: Set command line to next command in history
el: Ορισμός της γραμμής εντολών στην επόμενη εντολή στο ιστορικό

en: Previous Command Line
el: Προηγούμενη Γραμμή Εντολών

en: Set command line to previous command in history
el: Ορισμός της γραμμής εντολών στην προηγούμενη εντολή στο ιστορικό

en: Full
el: Πλήρες

en: Columns View
el: Προβολή Στηλών

en: Compare by &Contents
el: Σύγκριση κατά Περιεχόμενα

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
el: Σύγκριση Καταλόγων

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
el: Σύγκριση Καταλόγων

[ctx: TFRMMAIN.ACTCONFIGDIRHOTLIST.CAPTION]
en: Configuration of Directory Hotlist
el: Διαμόρφωση του καταλόγου Hotlist

en: Configuration of Favorite Tabs
el: Διαμόρφωση των Αγαπημένων Καρτελών

en: Configuration of folder tabs
el: Διαμόρφωση των Καρτελών Φακέλων

en: Toolbar...
el: Γραμμή εργαλείων

en: Show context menu
el: Εμφάνιση μενού περιεχομένων

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy all tabs to opposite side
el: Αντιγραφή όλων των καρτελών στην απέναντι πλευρά

en: Copy all shown &columns
el: Αντιγραφή όλων των εμφανισμένων στηλών

en: Copy Filename(s) with Full &Path
el: Αντιγραφή Ονόματος Αρχείου(ων) με την Πλήρη Διαδρομή

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
el: Αντιγραφή Ονόματος Αρχείου(ων) στο Πρόχειρο

en: Copy files without asking for confirmation
el: Αντιγραφή αρχείων χωρίς ερώτηση επιβεβαίωσης

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
el: Αντιγραφή πλήρους διαδρομής του επιλεγμένου αρχείου(ων) χωρίς τελικό διαχωριστικό καταλόγου

en: Copy Full Path of selected file(s)
el: Αντιγραφή Πλήρους Διαδρομής του αρχείου(ων)

en: Copy to same panel
el: Αντιγραφή στο ίδιο πάνελ

en: &Copy
el: Αντιγραφή

en: Sho&w Occupied Space
el: Εμφάνιση Κατειλημμένου Χώρου

en: Cu&t
el: Αποκοπή

en: Show Command Parameters
el: Εμφάνιση Παραμέτρων Εντολών

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
el: Κατάλογος Ιστορικού

en: Directory &Hotlist
el: Καταλογος &Hotlist

en: Select any command and execute it
el: Επιλογή κάποιας εντολής και εκτέλεσή της

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Co&mment...
el: Επεξεργασία Σχολίου...

en: Edit new file
el: Επεξεργασία νέου αρχείου

en: Edit path field above file list
el: Επεξεργασία πεδίου διαδρομής πάνω από τη λίστα αρχείων

en: Swap &Panels
el: Εναλλαγή Πάνελ

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
el: Έξοδος

en: &Extract Files...
el: Εξαγωγή Αρχείων...

en: Configuration of File &Associations
el: Διαμόρφωση Συσχετισμών Αρχείων...

en: Com&bine Files...
el: Συνδιασμός Αρχείων...

en: Show &File Properties
el: Εμφάνιση Ιδιοτήτων Αρχείων

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
el: Διαμερισμός Αρχείου...

en: &Flat view
el: Επίπεδη Προβολή

en: Focus command line
el: Συγκέντρωση της γραμμής εντολών

en: Place cursor on first file in list
el: Τοποθέτηση του κέρσορα στο πρώτο αρχείο της λίστας

en: Place cursor on last file in list
el: Τοποθέτηση του κέρσορα στο τελευταίο αρχείο της λίστας

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
el: Δημιουργία δεσμού τύπου Hard Link...

en: &Contents
el: Περιεχόμενα

en: &Horizontal Panels Mode
el: Λειτουργία οριζοντίων πάνελ

en: &Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Brief view on left panel
el: Σύντομη προβολή στο αριστερό πάνελ

en: Columns view on left panel
el: Προβολή στηλών στο αριστερό πάνελ

en: Left &= Right
el: Αριστερά = Δεξιά

en: &Flat view on left panel
el: Επίπεδη Προβολή στο Αριστερό Πάνελ

en: Open left drive list
el: Άνοιγμα τη λίστα οδηγών στα αριστερά

en: Re&verse order on left panel
el: Ανάποδη σειρά στο αριστερό πάνελ

en: Sort left panel by &Attributes
el: Ταξινόμηση αριστερού πάνελ κατά Ιδιότητες

en: Sort left panel by &Date
el: Ταξινόμηση αριστερού πάνελ κατά Ημερομηνία

en: Sort left panel by &Extension
el: Ταξινόμηση αριστερού πάνελ κατά Επέκταση

en: Sort left panel by &Name
el: Ταξινόμηση αριστερού πάνελ κατά Όνομα

en: Sort left panel by &Size
el: Ταξινόμηση αριστερού πάνελ κατά Μέγεθος

en: Thumbnails view on left panel
el: Προβολή μικρογραφιών στο αριστερό πάνελ

en: Load tabs from Favorite Tabs
el: Φόρτωση καρτελών από Αγαπημένες Καρτέλες

en: Load Selection from Clip&board
el: Φόρτωση Επιλογής από το Πρόχειρο

en: &Load Selection from File...
el: Φόρτωση Επιλογής από το Αρχείο...

en: &Load Tabs from File
el: Φόρτωση Καρτελών από το Αρχείο

en: Create &Directory
el: Δημιουργία Καταλόγου

en: Select All with the Same E&xtension
el: Επιλογή όλων με την Ίδια Επέκταση

en: &Invert Selection
el: Αντιστροφή Επιλογής

en: &Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Unselect a Gro&up...
el: Αποεπιλογή ενός Γκρουπ...

en: Select a &Group...
el: Επιλογή Γκρουπ...

en: &Unselect All
el: Αποεπιλογή Όλων

en: Minimize window
el: Ελαχιστοποίηση παραθύρου

en: Multi &Rename Tool
el: Εργαλείο Μετονομασίας Πολλών

en: Network &Connect...
el: Σύνδεση στο Δίκτυο...

en: Network &Disconnect
el: Αποσύνδεση από το Δίκτυο

en: Network &Quick Connect...
el: Δίκτυο Ταχεία Σύνδεση...

en: &New Tab
el: Νέα Καρτέλα

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
el: Φόρτωση της Επόμενης Αγαπημένης Καρτέλας στη λίστα

en: Switch to Nex&t Tab
el: Μετάβαση στην Επόμενη Καρτέλα

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
el: Άνοιγμα

en: Try open archive
el: Δοκιμή ανοίγματος αρχειοθήκης

en: Open bar file
el: Άνοιγμα του αρχείου της σειράς εργαλείων

en: Open &Folder in a New Tab
el: Άνοιγμα Φακέλου σε Νέα Καρτέλα

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
el: Άνοιγμα Λίστας VFS

en: Operations &Viewer
el: Προβολέας Λειτουργιών

en: &Options...
el: Επιλογές...

en: &Pack Files...
el: Πακετάρισμα Αρχείων...

en: Set splitter position
el: Καθορισμός θέσης Διαμεριστή

en: &Paste
el: Επικόλληση

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
el: Φόρτωση της Προηγούμενης Αγαπημένης Καρτέλας στη λίστα

en: Switch to &Previous Tab
el: Αλλαγή στην προηγούμενη Καρτέλα

en: Quick filter
el: Γρήγορο Φίλτρο

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
el: Ταχεία Αναζήτηση

en: &Quick View Panel
el: Πάνελ Ταχείας Προβολής

en: &Refresh
el: Ανανέωση

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
el: Επαναφόρτωση της τελευταίας φορτωμένης Αγαπημένης Καρτέλας

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
el: Μετακίνηση

en: Move/Rename files without asking for confirmation
el: Μετακίνηση/μετονομασία αρχείων χωρίς ερώτηση επιβεβαίωσης

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
el: Μετονομασία

en: &Rename Tab
el: Μετονομασία Καρτέλας

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
el: Επαναποθήκευση στη τελευταία φορτωμένη Αγαπημένη Καρτέλα

en: &Restore Selection
el: Επαναφορά Επιλογής

en: Re&verse Order
el: Ανάποδη Σειρά

en: Brief view on right panel
el: Σύντομη προβολή στο δεξιό πάνελ

en: Columns view on right panel
el: Προβολή στηλών στο δεξιό πάνελ

en: Right &= Left
el: Αριστερά = Δεξιά

en: &Flat view on right panel
el: Επίπεδη Προβολή στο Δεξιό Πάνελ

en: Open right drive list
el: Άνοιγμα της Λίστας Οδηγών στα δεξιά

en: Re&verse order on right panel
el: Επαναφορά σειράς στο δεξιό πάνελ

en: Sort right panel by &Attributes
el: Ταξινόμηση δεξιού πάνελ κατά Ιδιότητες

en: Sort right panel by &Date
el: Ταξινόμηση δεξιού πάνελ κατά Ημερομηνία

en: Sort right panel by &Extension
el: Ταξινόμηση δεξιού πάνελ κατά Επέκταση

en: Sort right panel by &Name
el: Ταξινόμηση δεξιού πάνελ κατά Όνομα

en: Sort right panel by &Size
el: Ταξινόμηση δεξιού πάνελ κατά Μέγεθος

en: Thumbnails view on right panel
el: Προβολή μικρογραφιών στο δεξιό πάνελ

en: Run &Terminal
el: Εκτέλεση Τερματικού

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
el: Αποθήκευση τρέχουσας καρτέλας σε μία Νέα Αγαπημένη Καρτέλα

en: Sa&ve Selection
el: Αποθήκευση Επιλογής

en: Save S&election to File...
el: Αποθήκευση επιλογής στο αρχείο...

en: &Save Tabs to File
el: Αποθήκευση Καρτελών στο Αρχείο

en: &Search...
el: Αναζήτηση...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
el: Όλες οι καρτέλες κλειδωμένες με Κατάλογο ανοικτό σε Νέες Καρτέλες

en: Set all tabs to Normal
el: Ορισμός όλων των καρτελών σε Κανονικές

en: Set all tabs to Locked
el: Ορισμός όλων των καρτελών σε Κλειδωμένες

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
el: Όλες οι καρτέλες Κλειδωμένες με ελέυθερες τις Αλλαγές Καταλόγου

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
el: Αλλαγή Ιδιοτήτων...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
el: Κλειδωμένο με Καταλόγους Ανοικτούς σε νέες Καρτέλες

en: &Normal
el: Normal

en: &Locked
el: Κλειδωμένο

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
el: Κλειδωμένο με Επιτρεπόμενες Αλλαγές Καταλόγων

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open using system associations
el: Άνοιγμα με χρήση των συσχετισμών του συστήματος

en: Show button menu
el: Εμφάνιση μενού κουμπιών

en: Show command line history
el: Εμφάνιση ιστορικού γραμμής εντολών

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
el: Μενού

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
el: Εμφάνιση Κρυφών Αρχείων/Αρχείων Συστήματος

en: Sort by &Attributes
el: Κατάταξη κατά Ιδιότητες

en: Sort by &Date
el: Ταξινόμηση κατά Ημερομηνία

en: Sort by &Extension
el: Ταξινόμηση κατά Επέκταση

en: Sort by &Name
el: Ταξινόμηση κατά Όνομα

en: Sort by &Size
el: Ταξινόμηση κατά Μέγεθος

en: Open drive list
el: Άνοιγμα της Λίστας Οδηγών

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση αρχείου λίστας αγνόησης για να μην φαίνονται ονόματα αρχείου

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
el: Δημιουργία Συμβολοδεσμού...

en: Synchronize dirs...
el: Συγχρονισμός καταλόγων...

en: Target &= Source
el: Στόχος = Πηγή

en: &Test Archive(s)
el: Δοκιμή Αρχείου(ων)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Thumbnails View
el: Προβολή Μικρογραφιών

en: Toggle fullscreen mode console
el: εναλλαγή σε τερματικό πλήρους οθόνης

en: Transfer dir under cursor to left window
el: Μεταφορά του καταλόγου κάτω από τον κέρσορα στο αριστερό παράθυρο

en: Transfer dir under cursor to right window
el: Μεταφορά του καταλόγου κάτω από τον κέρσορα στο δεξιό παράθυρο

en: &Tree View Panel
el: Πάνελ Προβολής Δέντρου

en: Sort according to parameters
el: Ταξινόμηση βάσει παραμέτρων

en: Unselect All with the Same Ex&tension
el: Αποεπιλογή Όλων με τη ίδια Επέκταση

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
el: Προβολή

en: Show history of visited paths for active view
el: Εμφάνιση ιστορικού εμφανισμένων διαδρομών για ενεργή προβολή

en: Go to next entry in history
el: Μετάβαση στην επόμενη καταχώρηση στο ιστορικό

en: Go to previous entry in history
el: Μετάβαση στην προηγούμενη καταχώρηση στο ιστορικό

en: View log file
el: Προβολή αρχείου καταγραφών

en: &Visit Double Commander Website
el: Επισκεφθείτε την Ιστοσελίδα του Double Commander

en: Wipe
el: Ασφαλής Διαγραφή

en: Work with Directory Hotlist and paramters
el: Εργασία με Κατάλογο Hotlist και παραμέτρους

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
el: Έξοδος

[ctx: TFRMMAIN.BTNF7.CAPTION]
en: Directory
el: Κατάλογος

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
el: Τερματικό

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
el: Κατάλογος Hotlist

en: Show current directory of the right panel in the left panel
el: Εμφάνιση τρέχοντος καταλόγου του δεξιού πάνελ στο αριστερό πάνελ

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTHOME.HINT]
en: Go to home directory
el: Μετάβαση στον αρχικό κατάλογο

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTROOT.HINT]
en: Go to root directory
el: Μετάβαση στον κατάλογο root

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTUP.HINT]
en: Go to parent directory
el: Μετάβαση στον γονικό κατάλογο

[ctx: TFRMMAIN.BTNRIGHTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
el: Κατάλογος Hotlist

en: Show current directory of the left panel in the right panel
el: Εμφάνιση τρέχοντος καταλόγου του αριστερού πάνελ στο δεξιό πάνελ

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
el: Διαδρομή

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Copy...
el: Αντιγραφή...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
el: Δημιουργία δεσμού...

en: Clear
el: Καθαρισμός

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Hide
el: Κρύψιμο

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Move...
el: Μετακίνηση...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
el: Δημιουργία Συμβολοδεσμού...

en: Tab options
el: Επιλογές Καρτελών

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
el: Έξοδος

en: Restore
el: Επαναφορά

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
el: Εκκίνηση

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: &Commands
el: Εντολές

en: C&onfiguration
el: Διαμόρφωση

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: &Files
el: Αρχεία

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Mark
el: Επιλογή

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
el: Δίκτυο

en: &Show
el: Εμφάνιση

[ctx: TFRMMAIN.MNUTABOPTIONS.CAPTION]
en: Tab &Options
el: Επιλογές Καρτελών

en: &Tabs
el: Καρτέλες

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
el: Αποκοπή

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
el: Επικόλληση

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

en: Select your internal command
el: Επιλέξτε την εσωτερική σας εντολή

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
el: Legacy ταξινόμηση

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.CBCOMMANDSSORTORNOT.TEXT]
en: Legacy sorted
el: Legacy ταξινόμηση

en: Select all categories by default
el: Επιλογή όλων των κατηγοριών εξ' ορισμού

en: Selection:
el: Επιλογή:

en: &Categories:
el: Κατηγορίες:

en: Command &name:
el: Όνομα εντολής:

en: &Filter:
el: Φίλτρο:

en: Hint:
el: Συμβουλή:

en: Hotkey:
el: Ειδικό Πλήκτρο:

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.LBLSELECTEDCOMMANDCATEGORY.CAPTION]
en: Category
el: Κατηγορία

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.LBLSELECTEDCOMMANDHELP.CAPTION]
en: Help
el: Βοήθεια

en: Hint
el: Συμβουλή

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.LBLSELECTEDCOMMANDHOTKEY.CAPTION]
en: Hotkey
el: Ειδικό Πλήκτρο

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: &Define...
el: Προσδιορισμός...

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

en: O&r select predefined selection type:
el: Ή επιλέξτε τον προκαθορισμένο τύπο επιλογής:

[ctx: TFRMMKDIR.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: Create new directory
el: Δημιουργία νέου καταλόγου

en: &Input new directory name:
el: Εισάγετε νέο όνομα καταλόγου:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
el: Νέο Μέγεθος

en: Height :
el: Ύψος:

en: Quality of compress to Jpg
el: Ποιότητα συμπίεσης του Jpg

en: Width :
el: Πλάτος :

en: Height
el: Ύψος

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
el: Πλάτος

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNDELETEPRESET.CAPTION]
en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: &Load
el: Φόρτωση

[ctx: tfrmmultirename.btnrename.caption]
en: &Rename
el: Μετονομασία

en: Reset &all
el: Επαναφορά όλων

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNSAVEPRESET.CAPTION]
en: &Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CAPTION]
en: MultiRename
el: Μετονομασία Πολλών

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBLOG.CAPTION]
en: Ena&ble
el: Ενεργοποίηση

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
el: Συνήθεις φράσεις

en: &Use substitution
el: Χρήση αντικατάστασης

en: [E] Extension
el: [E] Επέκταση

en: Counter
el: Μετρητής

en: Find && Replace
el: Αναζήτηση && Αντικατάσταση

en: Log Result
el: Αποτέλεσμα Καταγραφής

en: Mask
el: Μάσκα

en: Presets
el: Προρύθμιση

en: &Extension
el: Επέκταση

en: &Find...
el: Αναζήτηση...

en: &Interval
el: Διάστημα

en: File &Name
el: Όνομα Αρχείου

en: Re&place...
el: Αντικατάσταση...

en: S&tart Number
el: Αριθμός Εκκίνησης

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
el: Πλάτος

en: [C] Counter
el: [C] Μετρητής

en: [D] Day
el: [D] Ημερομηνία

en: [DD] Day (2 digits)
el: [ΗΗ] Ημέρα (2 ψηφία )

en: [DDD] Day of the week (short, e.g., "mon")
el: [ΗΗΗ] Ημέρα της εβδομάδας (σύντομο, π.χ., "δευτ")

en: [DDDD] Day of the week (long, e.g., "monday")
el: [ΗΗΗΗ] Ημέρα της εβδομάδας (μακρύ, π.χ., "δευτέρα")

en: [Ex] Character at position x
el: [Ex] Χαρακτήρας στη θέση x

en: [Ex:y] Characters from position x to y
el: [Ex:y] Χαρακτήρες από την θέση x στη y

en: [h] Hour
el: [h] Ώρα

en: [hh] Hour (2 digits)
el: [hh] Ώρα (2 ψηφία)

en: [n] Minute
el: [n] Λεπτό

en: [nn] Minute (2 digits)
el: [nn] Λεπτό (2 ψηφία)

en: [M] Month
el: [M] Μήνας

en: [MM] Month (2 digits)
el: [MM] Μήνας (2 ψηφία)

en: [MMM] Month name (short, e.g., "jan")
el: [ΜΜΜΜ] Όνομα Μηνός (σύντομο, π.χ., "ιαν")

en: [MMMM] Month name (long, e.g., "january")
el: [ΜΜΜΜ] Όνομα Μηνός (μακρύ, π.χ., "ιανουάριος")

en: [N] Name
el: [N] Όνομα

en: [Nx] Character at position x
el: [Nx] Χαρακτήρας στη θέση x

en: [Nx:y] Characters from position x to y
el: [Nx:y] Χαρακτήρες από τη θέση x στη y

en: Time...
el: Χρόνος...

en: Extension...
el: Επέκταση...

en: Name...
el: Όνομα...

[ctx: TFRMMULTIRENAME.MIPLUGIN.CAPTION]
en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: [s] Second
el: [s] Δευτερόλεπτο

en: [ss] Second (2 digits)
el: [ss] Δευτερόλεπτο (2 ψηφία)

en: [Y] Year (2 digits)
el: [Y] Χρονιά (2 ψηφεία)

en: [YYYY] Year (4 digits)
el: [YYYY] Χρονιά (4 ψηφεία)

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Old File Name
el: Παλιό Όνομα Αρχείου

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: New File Name
el: Νέο Όνομα Αρχείου

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: File Path
el: Διαδρομή Αρχείου

en: Choose an application
el: Επιλέξτε μία εφαρμογή

en: Custom command
el: Προσαρμοσμένη εντολή

en: Save association
el: Αποθήκευση συσχετισμού

en: Set selected application as default action
el: Αποθήκευση της επιλεγμένης εφαρμογής ως εξ' ορισμού ενέργια

en: File type to be opened: %s
el: Τύπος αρχείου προς άνοιγμα: %s

en: Multiple file names
el: Πολλαπλά ονόματα αρχείων

en: Multiple URIs
el: Πολλαπλά URIs

en: Single file name
el: Μονό όνομα αρχείου

en: Single URI
el: Μονό URI

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
el: Εφαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

[ctx: TFRMOPTIONS.CAPTION]
en: Options
el: Επιλογές

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία από τις υποσελίδες, αυτή η σελίδα δεν περιέχει κάποιες ρυθμίσεις

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNAUTOCONFIG.CAPTION]
en: A&uto Configure
el: Αυτόματη Διαμόρφωση

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCADD.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
el: Εφαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCDELETE.CAPTION]
en: D&elete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCRENAME.CAPTION]
en: &Rename
el: Μετονομασία

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNRELATIVEARCHIVER.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.CHKMULTIARCDEBUG.CAPTION]
en: De&bug mode
el: Λειτουργία Αποσφαλμάτωσης

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.CHKMULTIARCENABLED.CAPTION]
en: E&nabled
el: Ενεργοποιημένο

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.CHKMULTIARCOUTPUT.CAPTION]
en: S&how console output
el: Εμφάνιση αποτελέσματος στο τερματικό

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.GBARCHIVEROPTIONS.CAPTION]
en: Options
el: Επιλογές

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVEADD.CAPTION]
en: Add&ing:
el: Προσθήκη:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVEEXTENSION.CAPTION]
en: E&xtension:
el: Επέκταση:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVEEXTRACT.CAPTION]
en: Ex&tract:
el: Εξαγωγή:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELIST.CAPTION]
en: &List:
el: Λίστα:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELISTEND.CAPTION]
en: Listing &finish (optional):
el: Λίστα και τέλος (προαιρετικά):

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELISTFORMAT.CAPTION]
en: Listing for&mat:
el: Μορφή Λίστας:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELISTSTART.CAPTION]
en: Listin&g start (optional):
el: Λίστα και εκκίνηση (προαιρετικά):

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVER.CAPTION]
en: Arc&hiver:
el: Πρόγραμμα Συμπίεσης:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: De&scription:
el: Περιγραφή:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
el: Επιπλέον:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
el: Γενικά

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
el: Όταν μέγεθος, ημερομηνία ή ιδιότητες αλλάζουν

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
el: Για τις ακόλουθες διαδρομές και τους υποκαταλόγους τους:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
el: Όταν αρχεία δημιουργούνται, διαγράφονται ή μετονομάζονται

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
el: Όταν η εφαρμογή είναι στο &παρασκήνιο

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
el: Απενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
el: Ανανέωση λίστας αρχείων

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
el: Εμφάνιση πάντα εικονιδίου στο πλαίσιο συστήματος

en: Automatically &hide unmounted devices
el: Αυτόματη απόκρυψη μη προσαρτημένων οδηγών

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
el: Μετακίνηση εικονιδίου στο πλαίσιο συστήματος όταν γίνεται ελαχιστοποίηση

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
el: Επιτρέψτε μόνο ένα αντίγραφο του DC κάθε φορά

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
el: Εδώ μπορείτε να εισάγετε έναν ή περισσότερους οδηγούς ή σημεία προσάρτησης, διαχωρισμένα με ";".

en: Drives &blacklist
el: Μαύρη Λίστα Οδηγών

en: Columns size
el: Μέγεθος Στηλών

en: Show file extensions
el: Εμφάνιση επεκτάσεων αρχείου

en: ali&gned (with Tab)
el: Ευθυγραμμισμένο (με Καρτέλα)

en: di&rectly after filename
el: αμέσως μετά το όνομα αρχείου

en: Auto
el: Αυτόματα

en: Fixed columns count
el: Σταθερή Άθροιση Στηλών

en: Fixed columns width
el: Σταθερό Πλάτος Στηλών

en: Cut &text to column width
el: Αποκοπή κειμένου στο πλάτος της στήλης

en: &Horizontal lines
el: Οριζόντιες γραμμές

en: &Vertical lines
el: Κάθετες γραμμές

en: A&uto fill columns
el: Αυτόματη συμπλήρωση στηλών

en: Show grid
el: Εμφάνιση πλέγματος

en: Auto-size columns
el: Αυτόματη Ρύθμιση Μεγέθους Στηλών

en: Auto si&ze column:
el: Αυτόματη προσαρμογή μεγέθους στήλης:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
el: Εφαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
el: Επεξεργασία

en: Co&mmand line history
el: Ιστορικό Γραμμής Εντολών

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
el: Ιστορικό Καταλόγου

en: &File mask history
el: Ιστορικό μάσκας αρχείου

en: Sa&ve configuration
el: Αποθήκευση Διαμόρφωσης

en: Searc&h/Replace history
el: Αναζήτηση/Αντικατάσταση Ιστορικό

en: Location of configuration files
el: Τοποθεσία των αρχείων επεξεργασίας

en: Save on exit
el: Αποθήκευση κατά την έξοδο

en: Sort order of configuration order in left tree
el: Καθορισμός σειράς της σειράς ρύθμισης στο αριστερό δέντρο

en: Set on command line
el: Καθορισμός στη γραμμή εντολών

en: P&rogram directory (portable version)
el: Κατάλογος Προγράμματος (φορητή έκδοση)

en: &User home directory
el: Αρχικός Κατάλογος Χρήστη

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFONT.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: All
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Apply modification to all columns
el: Εφαρμογή των αλλαγών σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNDELETECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: &Delete
el: Διαγραφή

en: Go to set default
el: Μετάβαση στον ορισμό προκαθορισμένου

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNGOTOSETDEFAULT.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNNEWCONFIG.CAPTION]
en: New
el: Νέο

en: Next
el: Επόμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRENAMECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Rename
el: Μετονομασία

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR2.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Reset to default
el: Επαναφορά στη προεπιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVEASCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save as
el: Αποθήκευση ως

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
el: Επιτρέψτε Επιχρωμάτωση

en: When clicking to change something, change for all columns
el: Όταν γίνεται κλικ για κάποια αλλαγή, εφαρμογή της αλλαγής σε όλες τις στήλες

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCONFIGCOLUMNS.TEXT]
en: General
el: Γενικά

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
el: Όρια κέρσορα

en: Use Frame Cursor
el: Χρήση Κέρσορα Πλαισίου

en: Use Inactive Selection Color
el: Χρήση Ανενεργού Χρώματος Επιλογής

en: Use Inverted Selection
el: Χρήση Ανάστροφης Επιλογής

en: Use custom font and color for this view
el: Χρήση προσαρμοσμένης γραμματοσειράς και χρώματος για αυτή την προβολή

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLBACKCOLOR.CAPTION]
en: BackGround:
el: Παρασκήνιο:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLBACKCOLOR2.CAPTION]
en: Background 2:
el: Παρασκήνιο 2:

en: Con&figure columns view:
el: Ρυθμίστε την προβολή στηλών:

en: [Current Column Name]
el: [Όνομα Τρέχουσας Στήλης]

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: Cursor Color:
el: Χρώμα Κέρσορα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Text:
el: Κείμενο Κέρσορα

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFONTNAME.CAPTION]
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFONTSIZE.CAPTION]
en: Size:
el: Μέγεθος:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFORECOLOR.CAPTION]
en: Text Color:
el: Χρώμα Κειμένου:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
el: Ανενεργό Χρώμα Κέρσορα:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
el: Χρώμα Ανενεργού Επιλογέα:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: Mark Color:
el: Χρώμα Επιλογέα:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLPREVIEWTOP.CAPTION]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
el: Παρακάτω είναι μία προεπισκόπηση. Μπορείται να μετακινήσετε τον κέρσορα και να επιλέξετε αρχεία ώστε να έχετε άμεσα μία πραγματική εικόνα και αίσθηση των διαφόρων ρυθμίσεων.

en: Settings for column:
el: Ρυθμίσεις για στήλη:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.MIADDCOLUMN.CAPTION]
en: Add column
el: Προσθήκη στήλης

en: Position of frame panel after the comparison:
el: Θέση του πάνελ πλαισίου μετά την σύγκριση:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: Add...
el: Προσθήκη...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Backup...
el: Αντίγραφο Ασφαλείας...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: Delete...
el: Διαγραφή...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: Export...
el: Εξαγωγή...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnhelp.caption]
en: Help
el: Βοήθεια

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Import...
el: Εισαγωγή...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: Insert...
el: Εισάγετε...

en: Miscellaneous...
el: Διάφορα...

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVETARGET.HINT]
en: Some functions to select appropriate target
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλου στόχου

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: Sort...
el: Ταξινόμηση...

en: When adding directory, add also target
el: Κατά την προσθήκη καταλόγου, προσθήκη επίσης στόχου

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
el: Ανάπτυξη Δέντρου Πάντα

en: Show only valid environment variables
el: Εμφάνιση μόνο έγκυρων μεταβλητών περιβάλλοντος

en: In popup, show [path also]
el: Στο αναδυόμενο παράθυρο, εμφάνιση [διαδρομής επίσης]

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRPATH.TEXT]
en: Name, a-z
el: Όνομα, α-ω

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
el: Όνομα, α-ω

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
el: Κατάλογος Hotlist (αναδιάταξη με μεταφορά && απόθεση)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
el: Άλλες Επιλογές

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
el: Διαδρομή:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRTARGET.EDITLABEL.CAPTION]
en: Target:
el: Στόχος:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIACTIVEFRAMEDIRECTORY.CAPTION]
en: directory of the active frame
el: κατάλογος του ενεργού πλαισίου

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIACTIVEINACTIVEFRAMEDIRECTORY.CAPTION]
en: directories of the active && inactive frames
el: κατάλογοι ενεργών και ανενεργών πλαισίων

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOMMAND.CAPTION]
en: a command
el: μία εντολή

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOMMAND2.CAPTION]
en: Add a command
el: Προσθήκη Εντολής

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOPYOFSELECTED.CAPTION]
en: a copy of the selected entry
el: ένα αντίγραφο της επιλεγμένης καταχώρησης

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOPYOFSELECTED2.CAPTION]
en: Add a copy of the selected entry
el: Προσθήκη ενός αντιγράφου της επιλεγμένης καταχώρισης

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSEPARATOR.CAPTION]
en: a separator
el: ένα διαχωριστικό

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSEPARATOR2.CAPTION]
en: Add a separator
el: Προσθήκη ενός διαχωριστικού

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu
el: υπομενού

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSUBMENU2.CAPTION]
en: Add sub-menu
el: Προσθήκη υπο-μενού

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIBROWSETODIRECTORY.CAPTION]
en: directory I will browse to
el: κατάλογος στον οποίο θα κάνω περιήγηση

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micollapseall.caption]
en: Collapse all
el: Σύμπτυξη όλων

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
el: ...τρέχον επίπεδο του επιλεγμένου αρχείου(ων) μόνο

en: current selected or active directories of active frame
el: τους τρέχοντες επιλεγμένους ή τους ενεργούς καταλόγους του ενεργού πλαισίου

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MICUTSELECTION.CAPTION]
en: Cut
el: Αποκοπή

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETEALLHOTDIRS.CAPTION]
en: delete all!
el: Διαγραφή Όλων!

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETECOMPLETESUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu and all its elements
el: Υπομενού με όλα του τα στοιχεία

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETEJUSTSUBMENU.CAPTION]
en: just sub-menu but keep elements
el: μόνο υπομενού αλλά διατήρηση των στοιχείων

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETESELECTEDENTRY.CAPTION]
en: selected item
el: επιλεγμένο αντικείμενο

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETESELECTEDENTRY2.CAPTION]
en: Delete selected item
el: Διαγραφή επιλεγμένου αντικειμένου

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDETECTIFPATHEXIST.CAPTION]
en: Scan all hotdir's path to validate the ones that actually exist
el: Σάρωση όλων των διαδρομών των hotdir για επικύρωση αυτών που πραγματικά υπάρχουν

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDETECTIFPATHTARGETEXIST.CAPTION]
en: Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
el: Σάρωση όλων των διαδρομών των hotdir και στόχων για επικύρωση αυτών που πραγματικά υπάρχουν

en: to a Directory Hotlist file (.hotlist)
el: σε ένα αρχείου καταλόγου Hotlist (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
el: σε ένα "wincmd.ini" του TC (διατήρηση υπάρχοντος)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
el: σε ένα "wincmd.ini" του TC (διαγραφή υπάρχοντος)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to configure TC related info
el: Μετάβαση σε διαμόρφωση πληροφοριών σχετικές με TC

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIGOTOCONFIGURETCINFO2.CAPTION]
en: Go to configure TC related info
el: Μετάβαση σε διαμόρφωση πληροφοριών σχετικές με TC

en: HotDirTestMenu
el: HotDirΜενούΔοκιμών

en: from a Directory Hotlist file (.hotlist)
el: Από ένα αρχείο καταλόγου Hotlist (.hotlist)

en: from "wincmd.ini" of TC
el: Από "wincmd.ini" του TC

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
el: Άνοιγμα όλων των κλάδων

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIPASTESELECTION.CAPTION]
en: Paste
el: Επικόλληση

en: Restore a backup of Directory Hotlist
el: Επαναφορά ενός αντιγράφου ασφαλείας της Hotlist Καταλόγων

en: Save a backup of current Directory Hotlist
el: Αποθήκευση ενός αντιγράφου ασφαλείας της τρέχουσας Hotlist Καταλόγων

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and replace...
el: Αναζήτηση και αντικατάσταση...

en: in path...
el: στη διαδρομή...

en: in target path...
el: στην διαδρομή στόχου...

en: in path and target path...
el: στη διαδρομή και διαδρομή στόχου...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
el: ...όλα, από το Α ως το Ω!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
el: ...μονό γκρουπ από αντικείμενο(α) μόνο

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
el: Ταξινόμηση μονού γκρουπ από αντικείμενο(α) μόνο

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
el: ...περιεχόμενα ενός ( ή πολλών) υπομενού επιλεγμένα, όχι δευτερεύοντα επίπεδα

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
el: ...περιεχόμενα του(των) υπομενού επιλεγμένα και όλων των δευτερευόντων επιπέδων

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITESTRESULTINGHOTLISTMENU.CAPTION]
en: Test resulting menu
el: Μενού αποτελεσμάτων Δοκιμών

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITYPETHEDIRECTORY.CAPTION]
en: directory I will type
el: κατάλογος που θα πληκτρολογήσω

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITYPETHEDIRECTORY2.CAPTION]
en: Add directory I will type
el: Προσθήκη καταλόγου που θα πληκτρολογήσω

en: Insert directory I will type
el: Εισαγωγή καταλόγου που θα πληκτρολογήσω

en: Addition from main panel:
el: Προσθήκη από το κύριο πάνελ:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
el: Από όλες τις υποστηριζόμενες μορφές, ερώτηση για ποια θα χρησιμοποιηθεί κάθε φορά

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
el: Κατά την αποθήκευση κειμένου Unicode, αποθήκευση σε μορφή UTF8 (αλλιώς θα είναι σε μορφή UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
el: Όταν γίνεται εναπόθεση κειμένου, δημιουργία ονόματος κειμένου αυτόματα (αλλιώς θα ερωτηθεί ο χρήστης)

en: &Show confirmation dialog after drop
el: Εμφάνιση διαλόγου επιβεβαίωσης μετά την απόθεση

en: When drag && dropping text into panels:
el: Όταν μεταφέρεται και αποτίθεται κείμενο στα πάνελ:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
el: Τοποθετείστε την πιο επιθυμητή μορφή στην κορυφή της λίστας (χρήση μεταφοράς και απόθεσης)

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
el: (αν η πιο επιθυμητή δεν είναι παρούσα, θα χρησιμοποιηθεί η δεύτερη και ούτω καθεξής)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
el: (δεν θα λειτουργήσει με μερικές εφαρμογές, οπότε δοκιμάστε να το αποεπιλέξετε αν υπάρχει πρόβλημα)

en: Show &file system
el: Εμφάνιση συστήματος αρχείων

en: Show fr&ee space
el: Εμφάνιση Ελεύθερου διαστήματος

en: Show &label
el: Εμφάνιση ετικέτας

en: Drives list
el: Λίστα Οδηγών

en: Caret past end of line
el: Κέρσορας μετά το τέλος γραμμής

en: Show special characters
el: Εμφάνιση ειδικών χαρακτήρων

en: Internal editor options
el: Ιδιότητες Εσωτερικού επεξεργαστή

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
el: Παρασκήνιο

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
el: Παρασκήνιο

en: Reset
el: Επαναφορά

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
el: Αποθήκευση

en: Element Attributes
el: Ιδιότητες Στοιχείων

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
el: Προσκήνιο

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
el: Προσκήνιο

en: &Text-mark
el: Επιλογέας κειμένου

en: Use (and edit) &global scheme settings
el: Χρήση (και διαμόρφωση) ρυθμίσεων του ολικού σχήματος

en: Use &local scheme settings
el: Χρήση τοπικών ρυθμίσεων σχήματος

en: &Bold
el: Έντονη Γραφή

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
el: Αναστροφή

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
el: Κλειστό

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
el: Ανοικτό

en: &Italic
el: Πλάγια

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
el: Αναστροφή

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
el: Κλειστό

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
el: Ανοικτό

en: &Strike Out
el: Μεσογράμμιση

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
el: Αναστροφή

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
el: Κλειστό

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
el: Ανοικτό

en: &Underline
el: Υπογράμμιση

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
el: Αναστροφή

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
el: Κλειστό

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
el: Ανοικτό

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
el: Προσθήκη...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
el: Διαγραφή...

en: Import/Export
el: Εισαγωγή/Εξαγωγή

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
el: Εισάγετε...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
el: Μετονομασία

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
el: Ταξινόμηση...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
el: Κανένα

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
el: Ανάπτυξη Δέντρου Πάντα

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
el: Όχι

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
el: Αριστερά

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
el: Δεξιά

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
el: Λίστα Αγαπημένων Καρτελών (αναδιάταξη με μεταφορά && απόθεση)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
el: Άλλες Επιλογές

en: What to restore where for the selected entry:
el: Τι να αποκατασταθεί που για την επιλεγμένη καταχώρηση:

en: Existing tabs to keep:
el: Υπάρχουσες καρτέλες προς φύλαξη:

en: Save dir history:
el: Αποθήκευση ιστορικού καταλόγου:

en: Tabs saved on left to be restored to:
el: Καρτέλες αποθηκευμένες αριστερά να αποκατασταθούν σε :

en: Tabs saved on right to be restored to:
el: Καρτέλες αποθηκευμένες δεξιά να αποκατασταθούν σε :

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
el: ένα διαχωριστικό

en: Add separator
el: Προσθήκη διαχωριστικού

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
el: υπομενού

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
el: Προσθήκη υπο-μενού

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
el: Σύμπτυξη όλων

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
el: ...τρέχον επίπεδο του επιλεγμένου αρχείου(ων) μόνο

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
el: Αποκοπή

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
el: Διαγραφή Όλων!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
el: Υπομενού με όλα του τα στοιχεία

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
el: μόνο υπομενού αλλά διατήρηση των στοιχείων

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
el: επιλεγμένο αντικείμενο

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
el: Διαγραφή επιλεγμένου αντικειμένου

en: Export selection to legacy .tab file(s)
el: Εξαγωγή επιλογής στο legacy .tab αρχείο(α)

en: FavoriteTabsTestMenu
el: ΑγαπημένεςΚαρτέλεςΤεστΜενού

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
el: Εισαγωγή legacy .tab αρχείου(ων) βάσει της προκαθορισμένης ρύθμισης

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
el: Εισαγωγή legacy .tab αρχείου(ων) στην επιλεγμένη θέση

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
el: Εισαγωγή legacy .tab αρχείου(ων) στην επιλεγμένη θέση

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
el: Εισαγωγή legacy .tab αρχείου(ων) στην επιλεγμένη θέση σε ένα υπομενού

en: Insert separator
el: Εισαγωγή διαχωριστικού

en: Insert sub-menu
el: Εισαγωγή υπο-μενού

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
el: Άνοιγμα όλων των κλάδων

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
el: Επικόλληση

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
el: Μετονομασία

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
el: ...όλα, από το Α ως το Ω!

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
el: ...μονό γκρουπ από αντικείμενο(α) μόνο

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
el: Ταξινόμηση μονού γκρουπ από αντικείμενο(α) μόνο

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
el: ...περιεχόμενα ενός ( ή πολλών) υπομενού επιλεγμένα, όχι δευτερεύοντα επίπεδα

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
el: ...περιεχόμενα του(των) υπομενού επιλεγμένα και όλων των δευτερευόντων επιπέδων

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
el: Μενού αποτελεσμάτων Δοκιμών

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDACT.CAPTION]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: &Add
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

en: Clone
el: Κλωνοποίηση

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNDOWNACT.CAPTION]
en: &Down
el: Κάτω

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNEDITEXT.CAPTION]
en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
el: Εισάγετε

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNINSERTEXT.CAPTION]
en: Insert
el: Εισάγετε

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVEACT.CAPTION]
en: Remo&ve
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVEEXT.CAPTION]
en: Re&move
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNRENAMETYPE.CAPTION]
en: R&ename
el: Μετονομασία

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
el: Πάνω

en: Starting path of the command. Never quote this string.
el: Αρχική διαδρομή αυτής εντολής. Ποτέ μην βάζετε αυτή τη γραμμή σε εισαγωγικά.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
el: Όνομα αυτής της ενέργειας. Ποτέ δεν μεταφέρεται στο σύστημα, είναι μόνο ένα όνομα απομνημόνευσης επιλεγμένο από εσάς, για σας

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted.
el: Παράμετρος που θα μεταφερθεί στην εντολή. Μακρύ όνομα αρχείου με κενά θα μπει σε εισαγωγικά.

en: Command to execute. Long filename with space should be quoted.
el: Εντολή προς εκτέλεση. Μακρύ όνομα αρχείου με κενά θα μπουν σε εισαγωγικά.

en: Action description:
el: Περιγραφή Ενέργειας:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.GBACTIONS.CAPTION]
en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.GBEXTS.CAPTION]
en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: Can be sorted by drag & drop
el: Μπορεί να ταξινομηθεί με μεταφορά & απόθεση

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.GBFILETYPES.CAPTION]
en: File types
el: Τύποι Αρχείων

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.GBICON.CAPTION]
en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Actions may be sorted by drag & drop
el: Οι Ενέργειες μπορούν να ταξινομηθούν με μεταφορά & απόθεση

en: Extensions may be sorted by drag & drop
el: Οι Επεκτάσεις μπορούν να ταξινομηθούν με μεταφορά & απόθεση

en: File types may be sorted by drag & drop
el: Ο τύποι αρχείων μπορούν να ταξινομηθούν με μεταφορά & απόθεση

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.LBLACTION.CAPTION]
en: Action name:
el: Όνομα Ενέργειας:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.LBLCOMMAND.CAPTION]
en: &Command:
el: Εντολή:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
el: Παράμετροι:

en: Start path:
el: Αρχική Διαδρομή:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.LBLSTARTPATH.CAPTION]
en: Start pat&h:
el: Αρχική Διαδρομή:

en: Custom with...
el: Προσαρμογή με...

en: Custom
el: Προσαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIEDITOR.CAPTION]
en: Open in Editor
el: Άνοιγμα στον Επεξεργαστή

en: Edit with...
el: Επεξεργασία με...

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIGETOUTPUTFROMCOMMAND.CAPTION]
en: Get output from command
el: Εξαγωγή αποτελέσματος από την εντολή

en: Open in Internal Editor
el: Άνοιγμα σε Εσωτερικό Επεξεργαστή

en: Open in Internal Viewer
el: Άνοιγμα με Εσωτερικό Προβολέα

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open with...
el: Άνοιγμα με...

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MISHELL.CAPTION]
en: Run in terminal
el: Εκτέλεση σε Τερματικό

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
el: Προβολή

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIVIEWER.CAPTION]
en: Open in Viewer
el:  Άνοιγμα με Προβολέα

en: View with...
el: Προβολή με...

en: Click me to change icon!
el: Επιλέξτε με για αλλαγή εικόνας!

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBEXECUTEVIASHELL.CAPTION]
en: Execute via shell
el: Εκτέλεση  μέσω κελύφους

en: Extended context menu
el: Μενού εκτεταμένων περιεχομένων

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBEXTENDEDCONTEXTMENU.HINT]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
el: Όταν γίνεται πρόσβαση του συσχετισμού αρχείου, πρόταση για προσθήκη του τρέχοντος επιλεγμένου αρχείου αν δεν έχει ήδη συμπεριληφθεί σε ένα ρυθμισμένο τύπο αρχείου

en: File association configuration
el: Ρυθμίσεις Συσχετισμού Αρχείων

en: Offer to add selection to file association when not included already
el: Πρόταση προσθήκης επιλογής στο συσχετισμό αρχείου όταν δεν συμπεριλαμβάνεται ήδη

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
el: Όταν γίνεται πρόσβαση του συσχετισμού αρχείου, πρόταση για προσθήκη του τρέχοντος επιλεγμένου αρχείου αν δεν έχει ήδη συμπεριληφθεί σε ένα ρυθμισμένο τύπο αρχείου

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBOPENSYSTEMWITHTERMINALCLOSE.CAPTION]
en: Execute via terminal and close
el: Εκτέλεση με τερματικό και κλείσιμο

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBOPENSYSTEMWITHTERMINALSTAYOPEN.CAPTION]
en: Execute via terminal and stay open
el: Εκτέλεση με τερματικό και παραμονή ανοικτό

en: Extended options items:
el: Αντικείμενα Εκτεταμένων Ρυθμίσεων:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.BVLCONFIRMATIONS.CAPTION]
en: Show confirmation window for:
el: Εμφάνιση παραθύρου επιβεβαίωσης για:

en: Cop&y operation
el: Εργασία Αντιγραφής

en: &Delete operation
el: Λειτουργία διαγραφής

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
el: Διαγραφή στον κάδο ανακύκλωσης (Το Shift πλήκτρο αναιρεί αυτή τη ρύθμιση)

en: D&elete to trash operation
el: Λειτουργία Διαγραφής στον κάδο

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
el: Κατέβασμα σημαίας μόνο για ανάγνωση

en: &Move operation
el: Λειτουργία Μετακίνησης

en: &Search for part of file name
el: Αναζήτηση για τμήμα ονόματος αρχείου

en: &Process comments with files/folders
el: Επεξεργασία σχολίων για αρχεία/φακέλους

en: Select &file name without extension when renaming
el: Επιλογή ονόματος αρχείου χωρίς επέκταση κατά την μετονομασία

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
el: Εμφάνιση καρτέλας επιλογής πάνελ στο διάλογο αντιγραφής/μετακίνησης

en: S&kip file operations errors and write them to log window
el: Παράβλεψη των λαθών εργασιών αρχείων και καταγραφή τους στο παράθυρο καταγραφής

en: Text search in files
el: Αναζήτηση Κειμένου στα αρχεία

en: Executing operations
el: Εκτέλεση λειτουργιών

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.gbfilesearch.caption]
en: File search
el: Αναζήτηση Αρχείου

en: User interface
el: Περιβάλλον Χρήστη

en: &Buffer size for file operations (in KB):
el: Μέγεθος ενδιάμεσης μνήμης για εργασίες αρχείων (σε KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
el: Μέγεθος ενδιάμεσης μνήμης για υπολογισμούς αθροιστικών ιχνών (σε KB):

en: Show operations progress &initially in
el: Εμφάνιση προόδου εργασιών αρχικά σε

en: Default search template:
el: Εξ'ορισμού πρότυπο αναζήτησης:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.LBLTYPEOFDUPLICATEDRENAME.CAPTION]
en: Duplicated name auto-rename style:
el: Στυλ αυτόματης μετονομασίας διπλότυπων:

en: &Number of wipe passes:
el: Αριθμός περασμάτων ασφαλούς διαγραφής:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
el: Χρήση απεικόνισης στη μνήμη για αναζήτηση κειμένου στα αρχεία

en: &Use stream for search text in files
el: Χρήση stream για αναζήτηση κειμένου στα αρχεία

en: Reset to DC default
el: Επαναφορά στα προκαθορισμένα του DC

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
el: Επιτρέψτε Επιχρωμάτωση

en: Use &Frame Cursor
el: Χρήση Πλαισιακού Κέρσορα

en: Use &Gradient Indicator
el: Χρήση Διαβαθμισμένου Σημαντή

en: Use Inactive Sel Color
el: Χρήση Χρώματος Ανενεργούς Επιλογής

en: U&se Inverted Selection
el: Χρήση Ανάποδης Επιλογής

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBUSECURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
el: Όρια Κέρσορα

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
el: Σημαντής Ελεύθερου Χώρου Οδηγών

en: Bac&kground:
el: Παρασκήνιο:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
el: Παρασκήνιο 2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
el: Χρώμα Κέρσορα:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
el: Κείμενο Κέρσορα:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Cursor Color:
el: Ανενεργό Χρώμα Κέρσορα:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Mark Color:
el: Χρώμα Ανενεργού Επιλογέα:

en: &Brightness level of inactive panel
el: Επίπεδο Φωτεινότητας του ανενεργού πάνελ

en: In&dicator Back Color:
el: Πισινό Χρώμα Σημαντή:

en: &Indicator Fore Color:
el: Μπροστινό Χρώμα Σημαντή:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
el: Χρώμα Επιλογέα:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
el: Παρακάτω είναι μία προεπισκόπηση. Μπορείται να μετακινήσετε τον κέρσορα και να επιλέξετε αρχεία ώστε να έχετε άμεσα μία πραγματική εικόνα και αίσθηση των διαφόρων ρυθμίσεων.

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
el: Χρώμα Κειμένου:

en: Do&n't load file list until a tab is activated
el: Να μην γίνει φόρτωση αρχείου μέχρι να ενεργοποιηθεί η καρτέλα

en: S&how square brackets around directories
el: Εμφάνιση τετράγωνων αγκυλών([ ]) γύρω από τους καταλόγους

en: Hi&ghlight new and updated files
el: Υπογράμμιση νέων και ενημερωμένων αρχείων

en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
el: Ενεργοποίηση εδώ και μετονομασία όταν γίνεται κλικ δύο φορές σε ένα όνομα

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.CBLISTFILESINTHREAD.CAPTION]
en: Load &file list in separate thread
el: Φόρτωση λίστας αρχείων σε ξεχωριστή γραμμή

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.CBLOADICONSSEPARATELY.CAPTION]
en: Load icons af&ter file list
el: Φόρτωση εικονιδίων μετά τη λίστα αρχείων

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.CBSHOWSYSTEMFILES.CAPTION]
en: Show s&ystem and hidden files
el: Εμφάνιση αρχείων συστήματος και κρυφών

en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
el: Όταν επιλέγονται αρχεία με το <SPACEBAR>, μετακίνηση κάτω στο επόμενο αρχείο (όπως με το <INSERT>)

en: Formatting
el: Μορφοποίηση

en: Sorting
el: Ταξινόμηση

en: Case s&ensitivity:
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων:

en: Incorrect format
el: Μη Έγκυρος Τύπος

en: &Date and time format:
el: Μορφοποίηση Ημερομηνίας και Χρόνου:

en: File si&ze format:
el: Μορφή μεγέθους Αρχείου:

en: &Insert new files
el: Εισαγωγή νέων αρχείων

en: So&rting directories:
el: Ταξινόμηση καταλόγων:

en: &Sort method:
el: Μέθοδος Ταξινόμησης:

en: &Move updated files
el: Μετακίνηση ενημερωμένων αρχείων

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
el: Εφαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
el: Δ&ιαγραφή

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
el: Πρότυπο...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
el: Χρώματα Τύπων Αρχείων (ταξινόμηση κατά μεταφορά&&απόθεση)

en: Category a&ttributes:
el: Ιδιότητες Κατηγοριών:

en: Category co&lor:
el: Κατηγορία χρώματος:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
el: Μάσκα Κατηγορίας:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
el: Όνομα Κατηγορίας:

en: &Console font
el: Γραμματοσειρά Τερματικού

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLEDITORFONT.CAPTION]
en: &Editor font
el: Γραμματοσειρά Επεξεργαστή

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLLOGFONT.CAPTION]
en: &Log font
el: Γραμματοσειρά Καταγραφών

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLMAINFONT.CAPTION]
en: Main &font
el: Κύρια Γραμματοσειρά

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLVIEWERBOOKFONT.CAPTION]
en: Viewer&Book Font
el: Γραμματοσειρά Προβολέα Βιβλίων

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLVIEWERFONT.CAPTION]
en: &Viewer font
el: Γραμματοσειρά Προβολέα

en: Add &hotkey
el: Προσθήκη ειδικού πλήκτρου

en: &Delete hotkey
el: Διαγραφή ειδικού πλήκτρου

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: &Edit hotkey
el: Ρύθμιση ειδικού πλήκτρου

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBFILTER.CAPTION]
en: &Filter
el: Φίλτρο

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCATEGORIES.CAPTION]
en: C&ategories:
el: Κατηγορίες:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCOMMANDS.CAPTION]
en: Co&mmands:
el: Εντολες:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
el: Αρχεία συντομεύσεων:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGCOMMANDS.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Command
el: Εντολή:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGCOMMANDS.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Hotkeys
el: Ειδικά Πλήκτρα

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGCOMMANDS.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Description
el: Περιγραφή

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGHOTKEYS.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Hotkey
el: Ειδικό Πλήκτρο

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGHOTKEYS.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Parameters
el: Παράμετροι

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGHOTKEYS.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Controls
el: Στοιχεία Ελέγχου

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
el: Για τις ακόλουθες διαδρομές και τους υποκαταλόγους τους:

en: Show icons for actions in &menus
el: Εμφάνιση εικονιδίων για ενέργειες στα μενού

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
el: Εμφάνιση εικονιδίων επίστρωσης, π.χ. για δεσμούς

en: Disable special icons
el: Απενεργοποίηση ειδικών εικονιδίων

en: Icons in menus
el: Εικονίδια στα μενού

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
el: Μέγεθος Εικονοδίου

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
el: Εμφάνιση εικονιδίων αριστερά από το όνομα αρχείου

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
el: Όλα

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
el: Όλα τα σχετιζόμενα + &EXE/LNK (αργό)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
el: Χωρίς Εικονίδια

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
el: Μόνο προκαθορισμένα εικονίδια

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
el: Προσθήκη επιλεγμένων ονομάτων

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
el: Προσθήκη επιλεγμένων ονομάτων με τη πλήρη διαδρομή

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNRELATIVESAVEIN.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
el: Αγνόηση (να μην γίνει εμφάνιση) των ακόλουθων αρχείων και φακέλων:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
el: Αποθήκευση στο:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
el: Αριστερά, Δεξιά βέλη αλλάζουν κατάλογο (κίνηση όπως στο Lynx)

en: Typing
el: Πληκτρολόγηση

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters
el: Alt+Γράμματα

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters
el: Ctrl+Alt+Γράμματα

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters
el: Γράμματα

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
el: Επίπεδα Κουμπιά

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
el: Επίπεδο Περιβάλλον

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATTOOLBAR.CAPTION]
en: Flat b&uttons
el: Επίπεδα Κουμπιά

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
el: Εμφάνιση ένδειξης ελεύθερου χώρου στην ετικέτα τόμου

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
el: Εμφάνιση παραθύρου καταγραφών

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
el: Εμφάνιση πάνελ που πραγματοποιείται η εργασία στο παρασκήνιο

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
el: Εμφάνιση απλής προόδου στη μπάρα μενού

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
el: Εμφάνιση γραμμής εντολών

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
el: Εμφάνιση τρέχοντος καταλόγου

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
el: Εμφάνιση κουμπιών οδηγών

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
el: Εμφάνιση ετικέτας ελεύθερου χώρου

en: Show drives list bu&tton
el: Εμφάνιση κουμπιού λίστας οδηγών

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
el: Εμφάνιση  κουμπιών πλήκτρων λειτουργίας

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
el: Εμφάνιση κυρίως μενού

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show &button bar
el: Εμφάνιση σειράς κουμπιών

en: Show short free space &label
el: Εμφάνιση ταξινόμησης ετικέτας ελεύθερου χώρου

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
el: Εμφάνιση μπάρας κατάστασης

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
el: Εμφάνιση επικεφαλίδας  του tabstop

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
el: Εμφάνιση καρτελών φακέλων

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
el: Εμφάνιση παραθύρου τερματικού

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
el: Εμφάνιση δύο σειρών κουμπιών οδηγών (σταθερό πλάτος, πάνω από το παράθυρο αρχείων)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
el: Διάταξη Οθόνης

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.BTNRELATIVELOGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
el: Προβολή περιεχομένων αρχείου καταγραφής

en: Include date in log filename
el: Να συμπεριληφθεί ημερομηνία στο αρχείο καταγραφής του ονόματος αρχείου

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
el: Πακετάρισμα/Ξεπακετάρισμα

en: External command line execution
el: Εκτέλεση εξωτερικής γραμμής εντολών

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
el: Αντιγραφή/Μετακίνηση/Δημιουργία δεσμού/συμβολοδεσμού

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
el: Δημιουργία/Διαγραφή καταλόγων

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
el: Καταγραφή λαθών

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
el: Δημιουργία ενός αρχείου καταγραφής:

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
el: Καταγραφή των μηνυμάτων πληροφοριών

en: Start/shutdown
el: Εκκίνηση/τερματισμός

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
el: Καταγραφή των επιτυχημένων εργασιών

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
el: Πρόσθετα Αρχείων Συστήματος

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
el: Αρχείο καταγραφής εργασίας αρχείου

en: Log operations
el: Εργασίες Καταγραφής

en: Operation status
el: Κατάσταση Λειτουργίας

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVEOUTPUTPATHFORTOOLBAR.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCCONFIGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCEXECUTABLEFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
el: Αφαίρεση μικρογραφιών για τα αρχεία που δεν υπάρχουν πλέον

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNVIEWCONFIGFILE.HINT]
en: View log file content
el: Προβολή περιεχομένων αρχείου καταγραφής

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
el: Πάντα μετάβαση στη ρίζα ενός οδηγού όταν γίνεται αλλαγή οδηγών

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKSHOWWARNINGMESSAGES.CAPTION]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
el: Εμφάνιση προειδοποιητικών μηνυμάτων ("OK" κουμπί μόνο)

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKTHUMBSAVE.CAPTION]
en: &Save thumbnails in cache
el: Αποθήκευση μικρογραφιών στο κασέ

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Regarding TC export/import:
el: Όπως στον TC εισαγωγή/εξαγωγή:

en: Configuration file:
el: Αρχείο Διαμόρφωσης:

en: TC executable:
el: Εκτελέσιμο του TC:

en: Toolbar output path:
el: Διαδρομή εξόδου γραμμής εργαλείων:

en: pixels
el: πίξελ

en: &Thumbnail size:
el: Μέγεθος Μικρογραφίας:

en: &Selection by mouse
el: Επιλογή με ποντίκι

en: Scrolling
el: Κύλιση

en: Selection
el: Επιλογή

en: &Mode:
el: Λειτουργία:

en: &Line by line
el: Γραμμή προς Γραμμή

en: Line by line &with cursor movement
el: Γραμμή προς Γραμμή με την κίνηση του κέρσορα

en: &Page by page
el: Σελίδα προς Σελίδα

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNADDPLUGIN.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNCONFIGPLUGIN.CAPTION]
en: Con&figure
el: Διαμορφώστε

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNENABLEPLUGIN.CAPTION]
en: E&nable
el: Ενεργοποίηση

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNREMOVEPLUGIN.CAPTION]
en: &Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: &Tweak
el: Τροποποίηση

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLDSXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Searc&h plugins allow to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
el: Τα πρόσθετα αναζήτησης επιτρέπουν τη χρήση εναλλακτικών αλγορίθμων αναζήτησης ή εξωτερικά εργαλεία (όπως "locate", κ.λ.π.)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWCXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
el: Πρόσθετα πακεταρίσματος χρησιμοποιούνται για εργασίες με τις αρχειοθήκες

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWDXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Content plu&gins allow to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
el: Τα πρόσθετα περιεχομένου επιτρέπουν την εμφάνιση επιπλέον λεπτομερειών του αρχείου όπως mp3 tags ή ιδιότητες εικόνας στις λίστες αρχείων, ή χρήση τους στην αναζήτηση και στο εργαλείο μετονομασίας πολλών

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWFXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
el: Τα πρόσθετα αρχείων συστήματος επιτρέπουν την πρόσβαση σε δίσκους μη προσβάσιμους από το λειτουργικό σύστημα ή σε εξωτερικές συσκευές όπως το Palm/PocketPC.

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWLXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Vie&wer plugins allow to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
el: Τα πρόσθετα προβολέα επιτρέπουν την εμφάνιση τύπων αρχείων όπως εικόνες, υπολογιστικά φύλλα, βάσεις δεδομένων κ.λ.π στον Προβολέα (F3, Ctrl+Q)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Active
el: Ενεργό

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Plugin
el: Πρόσθετο

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Registered for
el: Έχει καταχωρηθεί στους

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[3].TITLE.CAPTION]
en: File name
el: Ονομασία αρχείου

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSDSX.CAPTION]
en: &Search plugins (.DSX)
el: Αναζήτηση προσθέτων (.DSX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWCX.CAPTION]
en: Pac&ker plugins (.WCX)
el: Πρόσθετα Πακεταρίσματος (.WCX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWDX.CAPTION]
en: Content pl&ugins (.WDX)
el: Πρόσθετα περιεχομένου (.WDX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWFX.CAPTION]
en: F&ile system plugins (.WFX)
el: Πρόσθετα συστήματος Αρχείων (.WFX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWLX.CAPTION]
en: &Viewer plugins (.WLX)
el: Πρόσθετα Προβολέα (.WLX)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
el: Αρχή (το όνομα πρέπει να αρχίζει με τον πρώτο πληκτρολογημένο χαρακτήρα)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
el: Κατάληξη (ο τελευταίος χαρακτήρας πριν από πληκτρολογημένη τελεία . πρέπει να ταιριάζει)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
el: Επιλογές

en: Exact name match
el: Ακριβής Ταύτιση Ονόματος

en: Search case
el: Αναζήτηση Κεφαλαίων

en: Search for these items
el: Αναζήτηση για αυτά τα αντικείμενα

en: Keep renamed name when unlocking a tab
el: Διατήρηση μετονομασμένου ονόματος όταν ξεκλειδώνεται μια καρτέλα

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
el: ενεργοποίηση πάνελ στόχου όταν γίνεται κλικ σε μία από τις Καρτέλες του

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
el: Εμφάνιση επικεφαλίδας καρτέλας ακόμη και όταν υπάρχει μόνο μία καρτέλα

en: Close duplicate tabs when closing application
el: Κλείσιμο διπλασιασμένων καρτελών όταν κλείσει η εφαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
el: Επιβεβαίωση κλεισίματος όλων των καρτελών

en: Confirm close locked tabs
el: Επιβεβαίωση κλεισίματος κλειδωμένων καρτελών

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
el: Ορισμός μήκους τίτλου καρτέλας σε

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
el: Εμφάνιση κλειδωμένων καρτελών με έναν αστερίσκο *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
el: Καρτέλες σε πολλαπλές γραμμές

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
el: Ctrl+&Up ανοίγουν νέα καρτέλα στο προσκήνιο

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
el: Άνοιγμα νέων καρτελών δίπλα στην τρέχουσα καρτέλα

en: Reuse existing tab when possible
el: Επαναχρησιμοποίηση υπάρχουσας καρτέλας όταν αυτό είναι δυνατό

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
el: Εμφάνιση κουμπιού κλεισίματος καρτελών

en: Always show drive letter in tab title
el: Εμφάνιση πάντοτε γράμματος οδηγού στον τίτλο καρτέλας

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
el: Επικεφαλίδες Καρτελών Φακέλων

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
el: χαρακτήρες

en: Action to do when double click on a tab:
el: Ενέργεια που θα εκτελεστεί όταν γίνει διπλό κλικ σε μια καρτέλα:

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
el: Θέση Καρτελών

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
el: Κανένα

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
el: Όχι

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
el: Αριστερά

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
el: Δεξιά

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
el: Μετάβαση στη Διαμόρφωση Αγαπημένων Καρτελών μετά την επαναποθήκευση

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
el: Μετάβαση στη Διαμόρφωση Αγαπημένων Καρτελών μετά την αποθήκευση μίας νέας

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
el: Ενεργοποίηση επιπλέον ιδιοτήτων Αγαπημένων Καρτελών (επιλογή πλευρά στόχου όταν γίνεται αποκατάσταση, κ.λ.π.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
el: Προκαθορισμένες επιπλέον ιδιότητες όταν αποθηκεύεται νέα Αγαπημένη Καρτέλα:

en: Folder tabs headers extra
el: Extra Επικεφαλίδων Καρτελών Φακέλων

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
el: όταν αποκαθίσταται καρτέλα, υπάρχουσες καρτέλες προς φύλαξη:

en: Tabs saved on left will be restored to:
el: Καρτέλες αποθηκευμένες αριστερά να αποκατασταθούν σε :

en: Tabs saved on right will be restored to:
el: Καρτέλες αποθηκευμένες δεξιά να αποκατασταθούν σε :

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
el: Διατήρηση αποθήκευσης ιστορικού καταλόγου με Αγαπημένες Καρτέλες:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
el: Προκαθορισμένη θέση στο μενού όταν αποθηκεύεται μια νέα Αγαπημένη Καρτέλα:

en: Command for just running terminal:
el: Εντολή για εκτέλεση μόνο του τερματικού:

en: Command for running a command in terminal and close after:
el: Εντολή για εκτέλεση μιας εντολής στο τερματικό και κλείσιμό του μετά απ'αυτό:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
el: Εντολή για εκτέλεση μιας εντολής στο τερματικό και παραμονή του ανοικτό :

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNINTERMCLOSECMD.EDITLABEL.CAPTION]
en: Command:
el: Εντολή:

[ctx: tfrmoptionsterminal.ledtrunintermcloseparams.editlabel.caption]
en: Parameters:
el: Παράμετροι:

[ctx: tfrmoptionsterminal.ledtrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
el: {εντολή} θα έπρεπε να είναι παρούσα εδώ για να προσδιορίσει την εντολή που θα εκτελεστεί στο τερματικό

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNINTERMSTAYOPENCMD.EDITLABEL.CAPTION]
en: Command:
el: Εντολή:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.EDITLABEL.CAPTION]
en: Parameters:
el: Παράμετροι:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.HINT]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
el: {εντολή} θα έπρεπε να είναι παρούσα εδώ για να προσδιορίσει την εντολή που θα εκτελεστεί στο τερματικό

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNTERMCMD.EDITLABEL.CAPTION]
en: Command:
el: Εντολή:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNTERMPARAMS.EDITLABEL.CAPTION]
en: Parameters:
el: Παράμετροι:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LEDTRUNTERMPARAMS.HINT]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
el: {εντολή} θα έπρεπε να είναι παρούσα εδώ για να προσδιορίσει την εντολή που θα εκτελεστεί στο τερματικό

en: C&lone button
el: Κουμπί κλωνοποίησης

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
el: &Διαγραφή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: Edit hot&key
el: Ρύθμιση ειδικού πλήκτρου

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNINSERTBUTTON.CAPTION]
en: &Insert new button
el: Εισαγωγή νέου κουμπιού

en: Select
el: Επιλέξτε

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNOTHER.CAPTION]
en: Other...
el: Άλλα...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNREMOVEHOTKEY.CAPTION]
en: Remove hotke&y
el: Αφαίρεση ειδικού πλήκτρου

en: Suggest
el: Πρόταση

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
el: Πρόταση από τον DC υπόδειξης βασισμένης στον τύπο κουμπιού, εντολής και παραμέτρων

[ctx: tfrmoptionstoolbar.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
el: Επίπεδα Κουμπιά

en: Report errors with commands
el: Αναφορά λαθών με εντολές

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
el: Εισαγωγή παραμέτρων εντολής, καθεμία σε ξεχωριστή γραμμή. Πιέστε F1 για βοήθεια στις παραμέτρους.

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: &Bar size:
el: Μέγεθος Μπάρας:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.LBLEXTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Comman&d:
el: Εντολή:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
el: Παράμετροι:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.LBLHELPONINTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Help
el: Βοήθεια

en: Hot key:
el: Ειδικό Πλήκτρο:

en: Ico&n:
el: Εικονίδιο:

en: Icon si&ze:
el: Μέγεθος εικόνας:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
el: Εντολή:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
el: Παράμετροι:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
el: Διαδρομή Εκκίνησης:

en: &Tooltip:
el: Υπόδειξη:

en: Add toolbar with ALL DC commands
el: Προσθήκη γραμμής εργαλείων με ΟΛΕΣ τις DC εντολές

en: for an external command
el: για μία εξωτερική εντολή

en: for an internal command
el: για μία εσωτερική εντολή

en: for a separator
el: για ένα διαχωριστικό

en: for a sub-tool bar
el: για μια υπο-σειρά εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIBACKUP.CAPTION]
en: Backup...
el: Αντίγραφο Ασφαλείας...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORT.CAPTION]
en: Export...
el: Εξαγωγή...

en: Current toolbar...
el: Τρέχουσα γραμμή εργαλείων...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTCURRENTTODCBAR.CAPTION]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
el: σε ένα αρχείο Γραμμής Εργαλείων (.toolbar)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTCURRENTTOTCBARKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
el: σε ένα TC .BAR αρχείο (διατήρηση υπάρχοντος)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTCURRENTTOTCBARNOKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
el: σε ένα TC .BAR αρχείο (διαγραφή υπάρχοντος)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTCURRENTTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
el: σε ένα "wincmd.ini" του TC (διατήρηση υπάρχοντος)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTCURRENTTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
el: σε ένα "wincmd.ini" του TC (διαγραφή υπάρχοντος)

en: Top toolbar...
el: Γραμμή Εργαλείων κορυφής...

en: Save a backup of Toolbar
el: Αποθήκευση ενός αντιγράφου ασφαλείας της Γραμμής Εργαλείων

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
el: σε ένα αρχείο Γραμμής Εργαλείων (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
el: σε ένα TC .BAR αρχείο (διατήρηση υπάρχοντος)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
el: σε ένα TC .BAR αρχείο (διαγραφή υπάρχοντος)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTTOPTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
el: σε ένα "wincmd.ini" του TC (διατήρηση υπάρχοντος)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXPORTTOPTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
el: σε ένα "wincmd.ini" του TC (διαγραφή υπάρχοντος)

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
el: αμέσως μετά την τρέχουσα επιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
el: ως πρώτο στοιχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
el: ως τελευταίο στοιχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIEXTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
el: αμέσως πριν την τρέχουσα επιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORT.CAPTION]
en: Import...
el: Εισάγετε...

en: Restore a backup of Toolbar
el: Επαναφορά ενός αντιγράφου ασφαλείας της Σειράς Εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTBACKUPADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
el: για προσθήκη στη τρέχουσα σειρά εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTBACKUPADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη τρέχουσα γραμμή εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTBACKUPADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη γραμμή εργαλείων που είναι στη κορυφή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTBACKUPADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
el: για προσθήκη στη σειρά εργαλείων της κορυφής

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTBACKUPREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
el: για αντικατάσταση της σειράς εργαλείων της κορυφής

en: from a Toolbar File (.toolbar)
el: Από ένα Αρχείο Γραμμής Εργαλείων (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
el: για προσθήκη στη τρέχουσα σειρά εργαλείων

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη τρέχουσα γραμμή εργαλείων

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη γραμμή εργαλείων που είναι στη κορυφή

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
el: για προσθήκη στη σειρά εργαλείων της κορυφής

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
el: για αντικατάσταση της σειράς εργαλείων της κορυφής

en: from a single TC .BAR file
el: Από ένα απλό TC .BAR αρχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCBARADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
el: για προσθήκη στη τρέχουσα σειρά εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCBARADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη τρέχουσα γραμμή εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCBARADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη γραμμή εργαλείων που είναι στη κορυφή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCBARADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
el: για προσθήκη στη σειρά εργαλείων της κορυφής

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCBARREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
el: για αντικατάσταση της σειράς εργαλείων της κορυφής

en: from "wincmd.ini" of TC...
el: Από "wincmd.ini" του TC...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCINIADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
el: για προσθήκη στη τρέχουσα σειρά εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCINIADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στην τρέχουσα γραμμή εργαλείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCINIADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
el: προσθήκη νέας γραμμής εργαλείων στη γραμμή εργαλείων που είναι στη κορυφή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCINIADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
el: για προσθήκη στη σειρά εργαλείων της κορυφής

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIIMPORTTCINIREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
el: για αντικατάσταση της σειράς εργαλείων της κορυφής

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIINTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
el: αμέσως μετά την τρέχουσα επιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIINTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
el: ως πρώτο στοιχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIINTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
el: ως τελευταίο στοιχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MIINTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
el: αμέσως πριν την τρέχουσα επιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MISEARCHANDREPLACE.CAPTION]
en: Search and replace...
el: Αναζήτηση και αντικατάσταση...

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
el: αμέσως μετά την τρέχουσα επιλογή

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
el: ως πρώτο στοιχείο

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
el: ως τελευταίο στοιχείο

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
el: αμέσως πριν την τρέχουσα επιλογή

en: in all of all the above...
el: σε όλα τα ανωτέρω...

en: in all commands...
el: σε όλες τις εντολές...

en: in all icon names...
el: σε όλα τα ονόματα εικονιδίων...

en: in all parameters...
el: σε όλες τις παραμέτρους...

en: in all start path...
el: σε όλες τις διαδρομές εκκίνησης....

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MISUBTOOLBARAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
el: αμέσως μετά την τρέχουσα επιλογή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MISUBTOOLBARFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
el: ως πρώτο στοιχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MISUBTOOLBARLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
el: ως τελευταίο στοιχείο

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.MISUBTOOLBARPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
el: αμέσως πριν την τρέχουσα επιλογή

en: Button type
el: Τύπος Κουμπιού

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.BTNRELATIVETOOLPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

en: &Keep terminal window open after executing program
el: Διατήρηση παραθύρου τερματικού ανοικτό μετά την εκτέλεση του προγράμματος

en: &Execute in terminal
el: Εκτέλεση σε τερματικό

en: &Use external program
el: Χρήση εξωτερικού προγράμματος

en: A&dditional parameters
el: Επιπρόσθετες παράμετροι

en: &Path to program to execute
el: Διαδρομή προγράμματος προς εκτέλεση

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNADDFIELDS.CAPTION]
en: A&dd
el: Προσθήκη

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNAPPLYFIELDS.CAPTION]
en: A&pply
el: Εφαρμογή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNDELETEFIELDS.CAPTION]
en: D&elete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
el: Πρότυπο...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.CHKSHOWTOOLTIP.CAPTION]
en: &Show tooltip for files in the file panel
el: Εμφάνιση υπόδειξης για αρχεία στο πάνελ αρχείων

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.GBCUSTOMFIELDS.CAPTION]
en: Custom fields by file type
el: Εξατομικευμένα πεδία κατά τύπο αρχείου

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
el: συμβουλή Κατηγορίας:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
el: Μάσκα Κατηγορίας:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSNAME.CAPTION]
en: Category &name:
el: Όνομα Κατηγορίας:

en: Viewer Book Mode
el: Λειτουργία Προβολέα Βιβλίων

[ctx: TFRMOPTIONSVIEWER.GBVIEWEREXAMPLE.CAPTION]
en: Example
el: Παράδειγμα

en: &Background color in book viewer
el: Χρώμα παρασκηνίου στον προβολέα βιβλίων

en: &Font color in book viewer
el: Χρώμα Γραμματοσειράς στον προβολέα βιβλίων

en: &Number of columns in book viewer
el: Αριθμός στηλών στον προβολέα βιβλίων

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
el: Διαμόρφωση

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
el: Πακετάρισμα αρχείων

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
el: Δημιουργία ξεχωριστών αρχειοθηκών, μια για κάθε ξεχωριστό αρχείο/κατάλογο

en: Create self e&xtracting archive
el: Δημιουργία αυτο-εξαγώμενης αρχειοθήκης

en: Encr&ypt
el: Κρυπτογράφηση

en: Mo&ve to archive
el: Μετακίνηση στην αρχειοθήκη

en: &Multiple disk archive
el: Πολλαπλή αρχειοθήκη δίσκου

en: P&ut in the TAR archive first
el: Τοποθέτηση πρώτο στην TAR αρχειοθήκη

en: Also &pack path names (only recursed)
el: Επίσης πακετάρισμα διαδρομών ονομάτων (μόνο των αναδρομικών)

en: Pack file(s) to the file:
el: Πακετάρισμα αρχείου(ων) στο αρχείο:

en: Packer
el: Εφαρμογή Πακεταρίσματος

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

en: Unpack &all and execute
el: Ξεπακετάρισμα όλων και εκτέλεση

en: &Unpack and execute
el: Ξεπακετάρισμα και εκτέλεση

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
el: Ιδιότητες πακεταρισμένου αρχείου

en: Attributes:
el: Ιδιότητες:

en: Compression ratio:
el: Αναλογία Συμπίεσης:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Method:
el: Μέθοδος:

en: Original size:
el: Αυθεντικό μέγεθος:

en: File:
el: Αρχείο:

en: Packed size:
el: Μέγεθος πακεταρισμένου:

en: Packer:
el: Εφαρμογή Πακεταρίσματος:

en: Time:
el: Χρόνος:

en: Close filter panel
el: Κλείσιμο πάνελ φίλτρου

en: Enter text to search for or filter by
el: Εισάγετε κείμενο για αναζήτηση ή εφαρμόστε φίλτρο για

en: Aa
el: Αα

en: Case Sensitive
el: Διάκριση Πεζών-Κεφαλαίων

en: D
el: Κ

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
el: Κατάλογοι

en: F
el: Α

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
el: Αρχεία

en: Match Beginning
el: Αντιστοίχηση που Αρχίζει

en: Match Ending
el: Αντιστοίχηση που Τελειώνει

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.TGLFILTER.CAPTION]
en: Filter
el: Φίλτρο

en: Toggle between search or filter
el: Εναλλαγή μεταξύ αναζήτησης και φίλτρου

en: &More rules
el: Περισσότεροι κανόνες

en: L&ess rules
el: Λιγότεροι κανόνες

en: Use &content plugins, combine with:
el: Χρήση προσθέτων περιεχομένου, συνδυασμός με:

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[0].TEXT]
en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Field
el: Πεδίο

en: Operator
el: Χειριστής

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[3].TEXT]
en: Value
el: Τιμή

en: &AND (all match)
el: ΚΑΙ (όσα ταιριάζουν)

en: &OR (any match)
el: Ή (όποιο ταιριάζει)

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.CANCELBUTTON.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.CLOSEBUTTON.CAPTION]
en: &Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.HELPBUTTON.CAPTION]
en: &Help
el: Βοήθεια

en: &Select the characters to insert:
el: Επιλέξτε τους χαρακτήρες για εισαγωγή:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
el: Αλλαγή Ιδιοτήτων

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
el: Κολημμένα

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
el: Αρχειοθήκη

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
el: Δημιουργήθηκε:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
el: Κρυφό

en: Accessed:
el: Προσπελάστηκε:

en: Modified:
el: Τροποποιήθηκε:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
el: Μόνο για Ανάγνωση

en: Including subfolders
el: Συμπεριβαλομένων των υποφακέλων

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
el: Σύστημα

en: Timestamp properties
el: Ιδιότητες χρόνου τελευταίας πρόσβασης

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
el: Ιδιότητες

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
el: Ιδιότητες

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
el: Γκρουπ

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
el: (γκρι πεδίο σημαίνει τιμή χωρίς αλλαγή)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
el: Άλλα

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
el: Κείμενο:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
el: Εκτέλεση

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLMODEINFO.CAPTION]
en: (gray field means unchanged value)
el: (γκρι πεδίο σημαίνει τιμή χωρίς αλλαγή)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
el: Ανάγνωση

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
el: Εγγραφή

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNRELATIVEFTCHOICE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης διαδρομής

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
el: Διαχωριστής

en: Require a CRC32 verification file
el: Απαιτεί ένα αρχείο επιβεβαίωσης CRC32

[ctx: TFRMSPLITTER.GRBXFILE.CAPTION]
en: File name
el: Ονομασία αρχείου

en: Size and number of parts
el: Μέγεθος και αριθμητικό πλήθος των τμημάτων

en: Directory &target
el: Στόχος Καταλόγου

en: File &source
el: Πηγή Αρχείου

en: &Number of parts
el: Αριθμός τμημάτων

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
el: Εσωτερική Έκδοση

en: Operating System
el: Λειτουργικό Σύστημα

en: Platform
el: Σύστημα

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
el: Αναθεωρημένη Έκδοση

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
el: Έκδοση

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

en: Create symbolic link
el: Δημιουργία συμβολοδεσμού

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
el: Προορισμός τον οποίο θα υποδείξει ο δεσμός

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
el: Όνομα Δεσμού

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
el: Κλείσιμο

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
el: Σύγκριση

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Synchronize directories
el: Συγχρονισμός καταλόγων

en: asymmetric
el: Ασύμμετρο

en: by content
el: Ανά περιεχόμενο

en: ignore date
el: αγνόηση ημερομηνίας

en: only selected
el: Μόνο το(α) επιλεγμένο(α)

en: Subdirs
el: Υποκατάλογοι

en: Show:
el: Εμφάνιση:

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Size
el: Μέγεθος

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Date
el: Ημερομηνία

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[4].TITLE.CAPTION]
en: Date
el: Ημερομηνία

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[5].TITLE.CAPTION]
en: Size
el: Μέγεθος

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[6].TITLE.CAPTION]
en: Name
el: Όνομα

en: (in main window)
el: (στο κύριο παράθυρο)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.MENUITEMCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
el: Σύγκριση

en: View left
el: Προβολή Αριστερά

en: View right
el: Προβολή Δεξιά

en: duplicates
el: Διπλότυπα

en: singles
el: Μονά

en: Please press "Compare" to start
el: Παρακαλώ πιέστε  "Σύγκριση" για εκκίνηση

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Confirm overwrites
el: Επιβεβαίωση αντικαταστημένων

en: A&dd new
el: Προσθήκη νέου

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: C&hange
el: Αλλαγή

en: De&fault
el: Προκαθορισμένα

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
el: OK

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
el: Επεξεργασία προσθέτου

en: De&tect archive type by content
el: Εντοπισμός τύπου αρχειοθήκης από τα περιεχόμενα

en: Can de&lete files
el: Δυνατότητα διαγραφής αρχείων

en: Supports e&ncryption
el: Υποστηρίζει Κρυπτογράφηση

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
el: Εμφάνιση ως κανονικά αρχεία (κρύψιμο εικονιδίου εφαρμογής πακεταρίσματος)

en: Supports pac&king in memory
el: Υποστήριξη πακεταρίσματος στη μνήμη

en: Can &modify exisiting archives
el: Δυνατότητα τροποποίησης υπάρχοντων αρχείων

en: &Archive can contain multiple files
el: Η Αρχειοθήκη μπορεί να περιλαμβάνει πολλαπλά αρχεία

en: Can create new archi&ves
el: Δυνατότητα δημιουργίας νέων αρχείων

en: S&upports the options dialogbox
el: Υποστηρίζει το πλαίσιο διαλόγου ρυθμίσεων

en: Allow searchin&g for text in archives
el: Επιτρέψτε αναζήτηση κειμένου στα αρχεία

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
el: Περιγραφή:

en: D&etect string:
el: Εντοπισμός ακολουθίας:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
el: Επέκταση:

en: Flags:
el: Σημαίες:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
el: Όνομα:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
el: Πρόσθετο:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN1.CAPTION]
en: &Plugin:
el: Πρόσθετο:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
el: Σχετικά με τον Προβολέα...

en: Displays the About message
el: Εμφανίζει το "Σχετικά" μήνυμα

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
el: Αντιγραφή Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
el: Αντιγραφή Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
el: Διαγραφή Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
el: Διαγραφή Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
el: Επόμενο

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.HINT]
en: Load Next File
el: Φόρτωση Επόμενου Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
el: Προηγούμενο

en: Load Previous File
el: Φόρτωση Προηγούμενου Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMIRROR.CAPTION]
en: Mirror
el: Καθρεφτισμός

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMIRROR.HINT]
en: Mirror
el: Καθρεφτισμός

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
el: Μετακίνηση Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
el: Μετακίνηση Αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Reload current file
el: Επαναφόρτωση τρέχοντος αρχείου

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.CAPTION]
en: Rotate 180
el: Περιστροφή 180

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180
el: Περιστροφή 180

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.CAPTION]
en: Rotate 270
el: Περιστροφή 270

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate 270
el: Περιστροφή 270

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.CAPTION]
en: Rotate 90
el: Περιστροφή 90

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate 90
el: Περιστροφή 90

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
el: Αποθήκευση Ως...

en: Save File As...
el: Αποθήκευση Αρχείου Ως...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
el: Τέντωμα

en: Stretch Image
el: Τέντωμα Εικόνας

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCOPYFILE.HINT]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCOPYFILE1.HINT]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
el: Περικοπή

[ctx: TFRMVIEWER.BTNDELETEFILE.HINT]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMVIEWER.BTNDELETEFILE1.HINT]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
el: Πλήρης Οθόνη

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
el: Υπογράμμιση

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMIRROR.HINT]
en: Mirror
el: Καθρεφτισμός

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMOVEFILE.HINT]
en: Move
el: Μετακίνηση

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMOVEFILE1.HINT]
en: Move
el: Μετακίνηση

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
el: Ζωγραφική

en: Red Eyes
el: Κόκκινα Μάτια

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
el: Αλλαγή Μεγέθους

[ctx: TFRMVIEWER.BTNUNDO.HINT]
en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: TFRMVIEWER.BTNZOOMIN.HINT]
en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

[ctx: TFRMVIEWER.BTNZOOMOUT.HINT]
en: Zoom Out
el: Μίκρυνση

[ctx: TFRMVIEWER.CAPTION]
en: Viewer
el: Προβολέας

en: Pen
el: Στυλό

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXHIGHTLIGHT.CAPTION]
en: Highlight
el: Υπογράμμιση

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXPAINT.CAPTION]
en: Paint
el: Ζωγραφική

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXVIEW.CAPTION]
en: View
el: Προβολή

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
el: Σχετικά

en: Show as &Bin
el: Εμφάνιση ως Δυαδικό

en: Center
el: Κέντρο

[ctx: TFRMVIEWER.MICOPYTOCLIPBOARD.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
el: Αντιγραφή στο Πρόχειρο

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
el: Κωδικοποίηση

[ctx: TFRMVIEWER.MIEXIT.CAPTION]
en: E&xit
el: Έξοδος

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
el: Αρχείο

[ctx: TFRMVIEWER.MIFULLSCREEN.CAPTION]
en: Full Screen
el: Πλήρης Οθόνη

en: Graphics
el: Γραφικά

en: Show as &Hex
el: Εμφάνιση ως Δεκαεξαδικό

en: &Image
el: Εικόνα

en: Show as B&ook
el: Εμφάνιση ως Βιβλίο

[ctx: TFRMVIEWER.MIMIRROR.CAPTION]
en: Mirror
el: Καθρεφτισμός

[ctx: TFRMVIEWER.MIPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
el: Πρόσθετα

[ctx: TFRMVIEWER.MIPREVIEW.CAPTION]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Print...
el: Εκτύπωση...

[ctx: TFRMVIEWER.MIROTATE.CAPTION]
en: Rotate
el: Περιστροφή

[ctx: TFRMVIEWER.MISAVE.CAPTION]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: TFRMVIEWER.MISAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
el: Αποθήκευση Ως...

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
el: Στιγμιότυπο Οθόνης

[ctx: TFRMVIEWER.MISEARCH.CAPTION]
en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search next
el: Αναζήτηση επόμενου

en: Search prev
el: Αναζήτηση προηγούμενου

[ctx: TFRMVIEWER.MISELECTALL.CAPTION]
en: Select All
el: Επιλογή όλων

[ctx: TFRMVIEWER.MISTRETCH.CAPTION]
en: Stretch
el: Τέντωμα

en: Stretch only large
el: Τέντωμα μόνο Μεγάλων

en: Show as &Text
el: Εμφάνιση ως Κείμενο

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
el: Προβολή

en: Show as &Wrap text
el: Εμφάνιση ως αναδιπλούμενο κείμενο

[ctx: TFRMVIEWER.MIZOOMIN.CAPTION]
en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

[ctx: TFRMVIEWER.MIZOOMOUT.CAPTION]
en: Zoom Out
el: Μίκρυνση

[ctx: TFRMVIEWER.PMICOPY.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
el: Αντιγραφή στο Πρόχειρο

[ctx: TFRMVIEWER.PMISELECTALL.CAPTION]
en: Select All
el: Επιλογή όλων

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.BTNSTARTPAUSE.CAPTION]
en: &Start
el: Εκκίνηση

en: S&top
el: Στοπ

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.CAPTION]
en: File operations
el: Λειτουργίες Αρχείου

en: Always on top
el: Πάντα στην κορυφή

en: Use "drag && drop" to move operations between queues
el: Χρήση "μεταφορά και απόθεση" για εργασίες μετακίνησης μεταξύ ουρών

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUCANCELOPERATION.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUCANCELQUEUE.CAPTION]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
el: Νέα Ουρά

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUOPERATIONSHOWDETACHED.CAPTION]
en: Show in detached window
el: Εμφάνιση σε αποπροσαρτημένο παράθυρο

en: Put first in queue
el: Τοποθέτηση πρώτο στην ουρά

en: Put last in queue
el: Τοποθέτηση τελευταίο στην ουρά

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUQUEUE.CAPTION]
en: Queue
el: Ουρά

en: Out of queue
el: Εκτός Ουράς

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
el: Ουρά 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
el: Ουρά 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
el: Ουρά 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
el: Ουρά 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
el: Ουρά 5

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUQUEUESHOWDETACHED.CAPTION]
en: Show in detached window
el: Εμφάνιση σε αποπροσαρτημένο παράθυρο

en: &Pause all
el: Παύση όλων

[ctx: TMULTIARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
el: Όταν το αρχείο υπάρχει

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
el: Όταν το αρχείο υπάρχει

en: Work in background (separate connection)
el: Εργασία στο παρασκήνιο (ξεχωριστή σύνδεση)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
el: Όταν το αρχείο υπάρχει

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
el: Αυτό το αρχείο δε μπορεί να βρεθεί και αυτό θα μπορούσε να βοηθήσει στην επικύρωση του τελικού συνδυασμού αρχείων:
    %s
    
    Θα μπορούσατε να το κάνετε διαθέσιμο πιέζοντας "ΟΚ"όταν είστε έτοιμοι,
    ή πιέστε "Ακύρωση" για να συνεχίσετε χωρίς αυτό;

en: Cancel Quick Filter
el: Ακύρωση Γρήγορου Φίλτρου

en: Cancel Current Operation
el: Ακύρωση Τρέχουσας Λειτουργίας

en: Enter filename, with extension, for dropped text
el: Εισαγωγή ονόματος αρχείου, με επέκταση, για το εναποθετημένο κείμενο

en: Text format to import
el: Τύπος Κειμένου προς εισαγωγή

en: Broken:
el: Κατεστραμμένο:

en: General:
el: Γενικά:

en: Missing:
el: Λείπει:

en: Read error:
el: Λάθος Ανάγνωσης:

en: Success:
el: Επιτυχία:

en: Enter checksum and select algorithm:
el: Εισαγωγή αθροίσματος ελέγχου και επιλογή αλγόριθμου:

en: Verify checksum
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου

en: Total:
el: Συνολικά:

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
el: Το Πρόχειρο δεν περιέχει κάποια έγκυρα δεδομένα γραμμής εργαλείων.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
el: Όλα;Ενεργό Πάνελ;Αριστερό Πάνελ;Δεξιό Πάνελ;Εργασίες Αρχείου;Ρύθμιση;Δίκτυο;Διάφορα;Παράλληλη Πόρτα;Εκτύπωση;Επιλογέας;Ασφάλεια;Πρόχειρο;FTP;Πλοήγηση;Βοήθεια;Παράθυρο;Γραμμή Εντολών;Εργαλεία;Προβολή;Χρήστης;Καρτέλες;Διάταξη;Καταγραφή

en: Legacy sorted;A-Z sorted
el: Ταξινόμηση της Legacy ;Α-Ω ταξινόμηση

en: Attr
el: Ιδιότητα

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
el: Ημερομηνία

en: Ext
el: Εξωτερικό

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
el: Μέγεθος

en: Align
el: Ευθυγράμμιση

en: Caption
el: Σύλληψη

en: Config
el: Διαμόρφωση

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Field contents
el: Περιεχόμενα Πεδίου

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
el: Μετακίνηση

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
el: Πλάτος

en: Customize column
el: Προσαρμογή στήλης

en: Configure file association
el: Διαμόρφωση συσχετισμού αρχείων

en: Confirming command line and parameters
el: Επιβεβαίωση της γραμμής εντολών και παραμέτρων

en: Copy (%d) %s
el: Αντιγραφή (%d) %s

en: Imported DC toolbar
el: Εισαγμένη σειρά Εργαλείων του DC

en: Imported TC toolbar
el: Εισαγμένη σειρά Εργαλείων του TC

en: _DroppedText
el: _ΕναποθετημένοΚείμενο

en: _DroppedHTMLtext
el: _ΕναποθετημένοHTMLκείμενο

en: _DroppedRichtext
el: _ΕναποθετημένοΠλούσιοκείμενο

en: _DroppedSimpleText
el: _ΕναποθετημένοΑπλόΚείμενο

en: _DroppedUnicodeUTF16text
el: _ΕναποθετημένοUnicodeUTF16κείμενο

en: _DroppedUnicodeUTF8text
el: _ΕναποθετημένοUnicodeUTF8κείμενο

en:  Adds:
el: Προσθέτει:

en:  Deletes:
el: Διαγραφή:

en: The two files are identical!
el: Τα δύο αρχεία είναι όμοια!

en:  Matches:
el: Αντιστοιχίσεις:

en:  Modifies:
el: Μεταβολές:

en: All operations completed
el: Όλες οι εργασίες ολοκληρώθηκαν

en: Progress of all operations %d %%
el: Πρόοδος όλων των εργασιών %d %%

en: Ab&ort
el: Απόρριψη

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
el: Όλα

en: A&ppend
el: Επισύναψη

en: A&uto-rename source files
el: Αυτόματη ονομασία πηγαίων αρχείων

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: &Continue
el: Συνέχιση

en: Copy &Into
el: Αντιγραφή Μέσα σε

en: Copy Into &All
el: Αντιγραφή μέσα σε Όλα

en: E&xit program
el: Έξοδος προγράμματος

en: I&gnore All
el: Αγνόηση όλων

en: &No
el: Όχι

en: Non&e
el: Κανένα

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
el: OK

en: Ot&her
el: Άλλα

en: &Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: Overwrite &All
el: Αντικατάσταση Όλων

en: Overwrite All &Larger
el: Αντικατάσταση Όλων των Μεγαλύτερων

en: Overwrite All Ol&der
el: Αντικατάσταση Όλων των Παλαιοτέρων

en: Overwrite All S&maller
el: Αντικατάσταση Όλων των Μικρότερων

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
el: Μετονομασία

en: &Resume
el: Ολοκλήρωση

en: Re&try
el: Επαναπροσπάθεια

en: &Skip
el: Παράβλεψη

en: S&kip All
el: Παράβλεψη Όλων

en: &Yes
el: Ναι

en: Calculate files and folders
el: Υπολογισμός αρχείων και φακέλων

[ctx: ulng.rsdlgchecksumcalc]
en: Calculate checksum...
el: Υπολογισμός αθροίσματος ελέγχου...

[ctx: ulng.rsdlgchecksumverify]
en: Verify checksum...
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου...

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
el: Αντιγραφή αρχείου(ων)

en: Delete file(s)
el: Διαγραφή αρχείου(ων)

en: Move file(s)
el: Μετακίνηση αρχείου(ων)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
el: Παύση

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
el: Εκκίνηση

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
el: Ουρά

en: Speed %s/s
el: Ταχύτητα %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
el: Ταχύτητα %s/s, εναπομένων χρόνος %s

[ctx: ulng.rsdlgsplit]
en: Split
el: Διαμοιρασμός

en: Wipe file(s)
el: Ασφαλής Διαγραφή αρχείου(ων)

en: <no label>
el: <χωρίς ετικέτα>

en: <no media>
el: <χωρίς μέσο>

en: Internal Editor of Double Commander.
el: Εσωτερικός επεξεργαστής του Double Commander.

en: Goto line:
el: Μετάβαση στη γραμμή:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
el: Μετάβαση στη γραμμή

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Open file
el: Άνοιγμα Αρχείου

en: &Backward
el: Πίσω

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
el: Αναζήτηση

en: &Forward
el: Μπροστά

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: with external editor
el: με εξωτερικό επεξεργαστή

en: with internal editor
el: με εσωτερικό επεξεργαστή

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
el: Εκτέλεση  μέσω κελύφους

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
el: Εκτέλεση μέσω τερματικού και κλείσιμό του

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
el: Εκτέλεση μέσω τερματικού και παραμονή αυτού ανοικτό

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
el: Αριστερά;Δεξιά;Ενεργό;Ανενεργό;Και τα δύο;Κανένα

en: No;Yes
el: Όχι;Ναι

en: Exported_from_DC
el: Έχει_Εξαχθεί_από_DC

en: Ask;Overwrite;Copy into;Skip
el: Ερώτηση;Αντικατάσταση;Αντιγραφή στο;Παράβλεψη

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
el: Ερώτηση;Αντικατάσταση;Αντικατάσταση παλαιότερων;Παράβλεψη

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
el: Ερώτηση;Όχι επιπλέον καθορισμός;Αγνόηση λαθών

en: FILTER
el: ΦΙΛΤΡΟ

en: Define template
el: Καθορισμός προτύπου

en: %s level(s)
el: %s επίπεδο(α)

en: all (unlimited depth)
el: όλα (απεριόριστο εύρος)

en: current dir only
el: τρέχων κατάλογος μόνο

en: Directory %s does not exist!
el: Ο Κατάλογος %s δεν υπάρχει!

[ctx: ulng.rsfindfound]
en: Found: %d
el: Βρέθηκαν: %d

en: Save search template
el: Αποθήκευση αναζήτησης προτύπου

en: Template name:
el: Όνομα Προτύπου:

[ctx: ulng.rsfindscanned]
en: Scanned: %d
el: Έχουν Σαρωθεί: %d

en: Scanning
el: Σάρωση

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
el: Εύρεση αρχείων

en: Time of scan:
el: Ώρα σάρωσης:

en: Begin at
el: Αρχή σε

en: Free %s from %s bytes
el: Ελεύθερα %s από %s bytes

en: %s bytes free
el: %s bytes ελεύθερα

en: Access date/time
el: Πρόσβαση ημερομηνίας/ώρας

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
el: Ιδιότητες

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
el: Σχόλιο

en: Compressed size
el: Συμπιεσμένο μέγεθος

en: Creation date/time
el: Δημιουργία ημερομηνίας/ώρας

en: Extension
el: Επέκταση

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
el: Γκρουπ

en: Change date/time
el: Αλλαγή ημερομηνίας/ώρας

en: Link to
el: Δεσμός σε

en: Modification date/time
el: Αλλαγή Ημερομηνίας/Ώρας

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
el: Όνομα

en: Name without extension
el: Όνομα χωρίς επέκταση

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
el: Διαδρομή

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
el: Μέγεθος

en: Type
el: Τύπος

en: Error creating hardlink.
el: Λάθος στη δημιουργία δεσμού τύπου hardlink.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
el: κανένα;Όνομα, α-ω;Όνομα, ω-α;Εξωτ, α-ω;Εξωτ, ω-α;Μέγεθος 9-0;Μέγεθος 0-9;Ημέρα 9-0;Ημέρα 0-9

en: Sorry, nothing detected to import!
el: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκε τίποτα προς εισαγωγή!

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
el: Προσοχή! Κατά την αποκατάσταση ενός .hotlist αντιγράφου, θα διαγραφεί η υπάρχουσα λίστα για να αντικατασταθεί από την σημαντική.
    
    Είστε σίγουροι οτι επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: Copy/Move Dialog
el: Διάλογος Αντιγραφής/Μετακίνησης

en: Edit Comment Dialog
el: Επεξεργασία Διαλόγου Σχολίου

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
el: Επεξεργαστής

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
el: Εύρεση αρχείων

en: Main
el: Κυρίως

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
el: Προβολέας

en: Cannot find reference to default bar file
el: Αδυναμία εύρεσης αναφοράς στο προκαθορισμένο αρχείο σειράς εργαλείων

en: Linker complete
el: Ο Linker ολοκλήρωσε

en: Unselect mask
el: Αποεπιλογή Μάσκας

en: Select mask
el: Επιλογή μάσκας

en: Input mask:
el: Εισαγωγή μάσκας:

en: A columns view with that name already exists.
el: Μία προβολή στηλών με αυτό το όνομα ήδη υπάρχει

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
el: Για να αλλάξετε την τρέχουσα ρύθμιση προβολής στηλών, κάντε ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ, ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ή ΔΙΑΓΡΑΦΗ τρέχουσας ρύθμισης

en: Configure custom columns
el: Διαμόρφωση εξατομικευμένων στηλών

en: Enter new custom columns name
el: Εισάγετε νέα προσαρμοσμένα χρώματα στηλών

en: Configure this custom columns view
el: Διαμόρφωση αυτής της εξατομικευμένης προβολής στηλών

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
el: Ενέργειες

en: Disconnect Network Drive...
el: Αποσύνδεση Δικτυακού Οδηγού...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Eject
el: Εξαγωγή

en: Extract here...
el: Εξαγωγή εδώ...

en: Map Network Drive...
el: Σχεδιασμός Δικτυακού Οδηγού...

en: Mount
el: Προσάρτηση

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
el: Νέο

en: No media available
el: Δεν  υπάρχει διαθέσιμο Μέσο

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open with
el: Άνοιγμα με

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
el: Άλλα...

en: Pack here...
el: Πακετάρισμα εδώ...

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Unmount
el: Αποπροσάρτηση

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
el: Προβολή

en: Account:
el: Λογαριασμός:

en: Additional parameters for archiver command-line:
el: Επιπρόσθετες παράμετροι για τη γραμμή εντολών του προγράμματος συμπίεσης:

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
el: Κακό CRC32 για τελικό αρχείο:
    "%s"
    
    Επιθυμείτε να κρατήσετε το κατεστραμμένο τελικό αρχείο ως έχει;

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
el: Δεν μπορείτε να αντιγράψετε/μετακινήσετε ένα αρχείο "%s" σε αυτό το ίδιο!

en: Cannot delete directory %s
el: Αδυναμία διαγραφής καταλόγου %s

en: ChDir to [%s] failed!
el: ChDir σε [%s] απέτυχε!

en: Remove all inactive tabs?
el: Αφαίρεση όλων των ανενεργών καρτελών;

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
el: Αυτή η καρτέλα (%s) είναι κλειδωμένη! Κλείσιμο ως έχει;

en: Options regarding columns view have been modified.
    
    Do you want to save them before to exit?
el: Ιδιότητες που αφορούν την προβολή στηλών έχουν μεταβληθεί.
    
    Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: Are you sure you want to quit?
el: Είστε σίγουροι οτι επιθυμείτε έξοδο;

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
el: Το αρχείο %s έχει αλλάξει. Επιθυμείτε να το αντιγράψετε αντίστροφα;

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
el: Αδυναμία αντίστροφης αντιγραφής - επιθυμείτε να διατηρήσετε το αλλαγμένο αρχείο;

en: Copy %d selected files/directories?
el: Αντιγραφή %d επιλεγμένων αρχείων/καταλόγων;

en: Copy selected "%s"?
el: Αντιγραφή επιλεγμένου "%s";

en: < Create a new file type "%s files" >
el: < Δημιουργία ενός νέου τύπου αρχείου "%s αρχεία" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
el: Εισάγετε τοποθεσία και όνομα αρχείου που θα αποθηκευθεί το αρχείο γραμμής εργαλείων του DC

en: Custom action
el: Προσαρμοσμένη ενέργεια

en: Delete the partially copied file ?
el: Διαγραφή μερικώς αντιγραμμένου αρχείου ;

en: Delete %d selected files/directories?
el: Διαγραφή %d επιλεγμένων αρχείων/καταλόγων;

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
el: Διαγραφή %d επιλεγμένων αρχείων/καταλόγων στο κάδο αχρήστων;

en: Delete selected "%s"?
el: Διαγραφή επιλεγμένων "%s";

en: Delete selected "%s" into trash can?
el: Διαγραφή επιλεγμένων "%s" στο κάδο αχρήστων;

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
el: Αδυναμία διαγραφής "%s" στα απορρίμματα! Διαγραφή άμεσα;

en: Disk is not available
el: Ο Δίσκος δεν είναι διαθέσιμος

en: Options regarding mouse drag && drop have been modified. Do you want to save before to exit?
el: Οι ρυθμίσεις που αφορούν τη μεταφορά και απόθεση με ποντίκι έχουν μεταβληθεί. Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: Enter custom action name:
el: Εισάγετε νέο προσαρμοσμένο όνομα ενέργειας:

en: Enter file extension:
el: Εισάγετε την επέκταση αρχείου:

en: Enter name:
el: Εισαγωγή ονόματος:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
el: Εισαγωγή ονόματος του νέου τύπου αρχείου που δημιουργείται για την επέκταση "%s"

en: CRC error in archive data
el: CRC λάθος στα δεδομένα αρχειοθήκης

en: Data is bad
el: Άσχημα Δεδομένα

en: Can not connect to server: "%s"
el: Αδυναμία σύνδεσης στον διακομιστή: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
el: Αδυναμία αντιγραφής αρχείου %s στο %s

en: There already exists a directory named "%s".
el: Εκεί υπάρχει ήδη ένας κατάλογος με το όνομα "%s".

en: Date %s is not supported
el: Ημερομηνία %s δεν υποστηρίζεται

en: Directory %s exists!
el: Ο Κατάλογος %s υπάρχει!

en: Function aborted by user
el: Λειτουργία που έχει απορριφθεί από το χρήστη

en: Error closing file
el: Λάθος κλεισίματος αρχείου

en: Cannot create file
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου

en: No more files in archive
el: Όχι άλλα αρχεία στην αρχειοθήκη

en: Cannot open existing file
el: Αδυναμία ανοίγματος υπάρχοντος αρχείου

en: Error reading from file
el: Λάθος ανάγνωσης από το αρχείο

en: Error writing to file
el: Λάθος εγγραφής στο αρχείο

en: Can not create directory %s!
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου %s!

en: Invalid link
el: Μη Έγκυρος δεσμός

en: No files found
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία

en: Not enough memory
el: Όχι αρκετή μνήμη

en: Function not supported!
el: Η λειτουργία δεν υποστηρίζεται!

en: Error in context menu command
el: Λάθος στην εντολή μενού περιεχόμενου

en: Error when loading configuration
el: Λάθος κατά την φόρτωση των ρυθμίσεων

en: Syntax error in regular expression!
el: Συντακτικό λάθος σε συνήθη φράση!

en: Cannot rename file %s to %s
el: Αδυναμία μετονομασίας αρχείου %s σε %s

en: Can not save association!
el: Αδύνατη η αποθήκευση συσχετισμού!

en: Cannot save file
el: Αδύνατη η αποθήκευση αρχείου

en: Can not set attributes for "%s"
el: Αδυναμία καθορισμού ιδιοτήτων για "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
el: Αδυναμία ορισμού ημερομηνίας/ώρας για "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
el: Αδυναμία ορισμού ιδιοκτήτη/γκρουπ για "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
el: Αδυναμία ορισμού αδειών για "%s"

en: Buffer too small
el: Ενδιάμεση μνήμη πολύ μικρή

en: Too many files to pack
el: Πάρα πολλά αρχεία για πακετάρισμα

en: Archive format unknown
el: Άγνωστη μορφή Αρχειοθήκης

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
el: Είστε βέβαιοι οτι επιθυμείτε να αφαιρέσετε όλες τις καταχωρήσεις των Αγαπημένων Καρτελών σας; (Δεν υπάρχει "αναίρεση" σε αυτή την ενέργεια!)

en: Drag here other entries
el: Μεταφορά με το ποντίκι εδώ άλλων καταχωρήσεων

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabsendofmenu]
en: (end of sub menu)
el: (τέλος του υπομενού)

en: Enter a name this Favorite Tabs entry
el: Εισαγωγή ενός ονόματος για αυτή τη καταχώρηση Αγαπημένης Καρτέλας

en: Saving a new Favorite Tabs entry
el: Αποθήκευση μίας νέας καταχώρησης Αγαπημένων Καρτελών

en: Error loading Favorite Tabs...
el: Λάθος κατά τη φόρτωση Αγαπημένων Καρτελών...

en: Error saving Favorite Tabs...
el: Λάθος κατά την αποθήκευση Αγαπημένων Καρτελών...

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
el: Αριθμός Αγαπημένων Καρτελών που έχουν εξαχθεί επιτυχώς: %d στις %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
el: Προκαθορισμένη επιπλέον ρύθμιση για αποθήκευση ιστορικού καταλόγου για νέες Αγαπημένες Καρτέλες:

en: Favorite Tabs have been added in memory!
el: Αγαπημένες Καρτέλες έχουν προστεθεί στη μνήμη!

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
el: Αριθμός αρχείου(ων) που έχουν εισαχθεί επιτυχώς: %d στα %d

en: Legacy tabs imported
el: Εισήχθησαν καρτέλες Legacy

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
el: Επιλέξτε .tab αρχείο(α) για εισαγωγή (μπορούν να είναι και περισσότερα από ένα κάθε φορά!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
el: Η τελευταία προσαρμογή Αγαπημένων Καρτελών δεν έχει αποθηκευθεί ακόμη. Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε πριν να συνεχίσετε;

en: Favorite Tabs have been modified. Do you want to save before to exit?
el: Αγαπημένες Καρτέλες έχουν μεταβληθεί. Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabsname]
en: Name
el: Όνομα

en: This will load your Favorites Tabs entry setup called %s
el: Αυτό θα φορτώσει την ρύθμιση καταχώρησης Αγαπημένων Καρτελών με την ονομασία %s

en: Save to Favorite Tabs over last loaded entry (%s)
el: Αποθήκευση σε Αγαπημένες Καρτέλες πάνω στην τελευταία φορτωμένη καταχώρηση (%s)

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemenu]
en: Menu name:
el: Ονομασία Μενού:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
el: Διατήρηση αποθήκευσης ιστορικού καταλόγου με Αγαπημένες Καρτέλες:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimpleseparator]
en: (separator)
el: (διαχωριστικό)

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
el: Ονομασία υπομενού

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
el: Αυτό θα φορτώσει τις Αγαπημένες Καρτέλες: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
el: Αποθήκευση τρεχουσών καρτελών πάνω σε υπάρχουσα καταχώρηση Αγαπημένων Καρτελών

en: File extension associations extra options have been modified.
    
    Do you want to save before to exit?
el: Οι έξτρα ιδιότητες των συσχετισμών επεκτάσεων αρχείου έχουν αλλάξει.
    
    Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε πριν την έξοδο;

en: File extension associations have been modified.
    
    Do you want to save before to exit?
el: Οι συσχετισμοί επεκτάσεων αρχείου έχουν αλλάξει.
    
    Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε πριν την έξοδο;

en: File %s changed, save?
el: Το αρχείο %s έχει αλλάξει, αποθήκευση;

en: Overwrite:
el: Αντικατάσταση:

en: File %s exists, overwrite?
el: Το Αρχείο %s υπάρχει, αντικατάσταση;

en: With file:
el: Με το αρχείο:

en: File "%s" not found.
el: Το Αρχείο "%s" δε βρέθηκε.

en: File operations active
el: Εργασίες Αρχείου ενεργές

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
el: Κάποιες εργασίες αρχείου δεν έχουν ακόμη τελειώσει. Κλείνοντας τον Double Commander ίσως προκληθεί απώλεια δεδομένων.

en: Options regarding file operations have been modified. Do you want to save before to exit?
el: Ιδιότητες που αφορούν εργασίες αρχείου έχουν μεταβληθεί. Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: Options regarding panel color have been modified.
    
    Do you want to save them before to exit?
el: Ιδιότητες που αφορούν το χρώμα του πάνελ έχουν μεταβληθεί.
    
    Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε πριν την έξοδο;

en: File %s is marked as read-only. Delete it?
el: Το Αρχείο %s έχει σημανθεί για ανάγνωση μόνο. Διαγραφή;

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
el: Το μέγεθος αρχείου του "%s" είναι πολύ μεγάλο για το προοριζόμενο σύστημα αρχείων!

en: Folder %s exists, overwrite?
el: Ο Φάκελος %s υπάρχει, αντικατάσταση;

en: Follow symlink "%s"?
el: Ακολουθείστε Συμβολοδεσμό "%s";

en: Select the text format to import
el: Επιλέξτε τον τύπο κειμένου προς εισαγωγή

en: Add %d selected dirs
el: Προσθήκη %d επιλεγμένων καταλόγων

en: Add selected dir:
el: Προσθήκη του επιλεγμένου καταλόγου:

en: Add current dir:
el: Προσθήκη του τρέχοντος καταλόγου:

en: Do command
el: Εκτέλεση Εντολής

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
el: Ρυθμίσεις του Καταλόγου Hotlist

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
el: Είστε σίγουροι οτι επιθυμείτε να αφαιρέσετε όλες τις καταχωρήσεις από τον κατάλογο Hotlist; (Δεν υπάρχει "Αναίρεση" σε αυτή την ενέργεια!)

en: This will execute the following command:
el: Αυτό θα εκτελέσει την ακόλουθη εντολή:

en: This is hot dir named
el: Αυτό είναι ονομασμένο hot dir

en: This will change active frame to the following path:
el: Αυτό θα αλλάξει το ενεργό πλαίσιο στην ακόλουθη διαδρομή:

en: And inactive frame would change to the following path:
el: Και το ανενεργό πλαίσιο θα αλλάξει στην ακόλουθη διαδρομή:

en: Error backuping entries...
el: Λάθος κατά τη λήψη αντιγράφου ασφαλείας των εισαγμένων εγγραφών...

en: Error exporting entries...
el: Λάθος εξαγωγής εγγραφών...

en: Export all!
el: Εξαγωγή Όλων!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
el: Εξαγωγή Καταλόγου Hotlist - Επιλέξτε τις καταχωρήσεις που επιθυμείτε να εξαγάγετε

en: Export selected
el: Εξαγωγή Επιλεγμένων

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
el: Εισαγωγή Όλων!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
el: Εισαγωγή Καταλόγου Hotlist - Επιλέξτε τις καταχωρήσεις που επιθυμείτε να εισαγάγετε

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
el: Εισαγωγή επιλεγμένων

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: Path
el: Διαδρομή

en: Locate ".hotlist" file to import
el: Εντοπισμός ".hotlist" αρχείου προς εισαγωγή

en: Directory Hotlist has been modified. Do you want to save before to exit?
el: Ο κατάλογος Hotlist έχει μεταβληθεί. Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε πριν την έξοδο;

en: Hotdir name
el: Όνομα Hotdir

en: Number of new entries: %d
el: Αριθμός νέων καταχωρήσεων: %d

en: Nothing selected to export!
el: Δεν έχει επιλεχθεί τίποτα προς εξαγωγή!

en: Hotdir path
el: Διαδρομή Hotdir

en: Re-Add selected dir:
el: Επαναπροσθήκη του επιλεγμένου καταλόγου:

en: Re-Add current dir:
el: Επαναπροσθήκη του τρέχων καταλόγου:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
el: Εισαγωγή τοποθεσίας και ονόματος αρχείου του καταλόγου Hotlist για επαναφορά

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
el: Εντολή:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
el: (τέλος του υπομενού)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu name:
el: Ονομασία Μενού:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: Name:
el: Ονομασία:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
el: (διαχωριστικό)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
el: Ονομασία υπομενού

en: Hotdir target
el: Στόχος Hotdir

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
el: Προσδιορίστε αν επιθυμείτε το ενεργό πλαίσιο να ταξινομηθεί με μια ειδική σειρά μετά την αλλαγή καταλόγου

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
el: Προσδιορίστε αν επιθυμείτε το μη ενεργό πλαίσιο να ταξινομηθεί με μια ειδική σειρά μετά την αλλαγή καταλόγου

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
el: Κάποιες λειτουργίες για την επιλογή κατάλληλης σχετικής διαδρομής, απόλυτης, ειδικούς φακέλους παραθύρων, κ.λ.π.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
el: Σύνολο καταχωρήσεων που έχουν αποθηκευθεί: %d
    
    Όνομα Αρχείου ασφαλείας: %s

en: Total entries exported:
el: Σύνολο καταχωρήσεων που έχουν εξαχθεί:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
el: Επιθυμείτε να διαγράψετε όλα τα στοιχεία εντός του υπομενού [%s];
    Απαντώντας ΟΧΙ θα διαγράψετε μόνο τους οριοθέτες του μενού αλλά θα διατηρηθεί το στοιχείο μέσα στο υπομενού.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
el: Εισαγωγή τοποθεσίας και ονόματος αρχείου όπου θα αποθηκευθεί ένα αρχείο καταλόγου Hotlist

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
el: Μη Έγκυρο  τελικό μήκος αρχείου για το αρχείο : "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
el: Παρακαλώ εισάγετε τον επόμενο δίσκο ή κάτι παρόμοιο.
    
    Ώστε να επιτραπεί εγγραφή σε αυτό το αρχείο:
    "%s"
    
    Αριθμός bytes προς εγγραφή: %d

en: Error in command line
el: Λάθος στη γραμμή εντολών

en: Invalid filename
el: Μη Έγκυρο όνομα αρχείου

en: Invalid format of configuration file
el: Άκυρος τύπος αρχείου ρυθμίσεων

en: Invalid path
el: Μη Έγκυρη διαδρομή

en: Path %s contains forbidden characters.
el: Η Διαδρομή %s περιέχει απαγορευμένος χαρακτήρες.

en: This is not a valid plugin!
el: Αυτό είναι ένα μη έγκυρο πρόσθετο!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
el: Αυτό το πρόσθετο έχει δημιουργηθεί για τον Double Commander για %s.%sΔεν μπορεί να λειτουργήσει στον Double Commander για %s!

en: Invalid quoting
el: Μη έγκυρη δημιουργία εισαγωγικών

en: Invalid selection.
el: Μη Έγκυρη επιλογή.

en: Loading file list...
el: Φόρτωση λίστας αρχείων...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
el: Εντοπισμός αρχείου ρυθμίσεων του TC (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
el: Εντοπισμός αρχείου εκτέλεσης του TC (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
el: Αντιγραφή αρχείου %s

en: Delete file %s
el: Διαγραφή αρχείου %s

en: Error:
el: Λάθος:

en: Launch external
el: Φόρτωση Εξωτερικά

en: Result external
el: Εξαγωγή Αποτελέσματος εξωτερικά

en: Extract file %s
el: Εξαγωγή Αρχείου %s

en: Info:
el: Πληροφορίες:

en: Create link %s
el: Δημιουργία δεσμού %s

en: Create directory %s
el: Δημιουργία καταλόγου %s

en: Move file %s
el: Μετακίνηση αρχείου %s

en: Options regarding log have been modified.
    
    Do you want to save them before to exit?
el: Ιδιότητες που αφορούν την καταγραφή έχουν μεταβληθεί.
    
    Επιθυμείτε να τις αποθηκεύσετε πριν την έξοδο;

en: Pack to file %s
el: Πακετάρισμα στο αρχείο %s

en: Remove directory %s
el: Αφαίρεση καταλόγου %s

en: Done:
el: Έγινε:

en: Create symlink %s
el: Δημιουργία  συμβολοδεσμού %s

en: Test file integrity %s
el: Δοκιμή ακεραιότητας αρχείου %s

en: Wipe file %s
el: Ασφαλής Διαγραφή αρχείου %s

en: Wipe directory %s
el: Ασφαλής Διαγραφή καταλόγου %s

en: Master Password
el: Κύριο Συνθηματικό

en: Please enter the master password:
el: Παρακαλώ εισάγετε το κύριο συνθηματικό:

en: Miscellaneous options have been modified. Do you want to save before to exit?
el: Διάφορες ρυθμίσεις έχουν αλλάξει. Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε πριν την έξοδο;

en: New file
el: Νέο Αρχείο

en: Next volume will be unpacked
el: Ο Επόμενος τόμος θα ξεπακεταριστεί

en: No files
el: Δεν υπάρχουν αρχεία

en: No files selected.
el: Δεν έχουν επιλεχθεί αρχεία.

en: No enough free space on target drive, Continue?
el: Όχι αρκετός ελεύθερος χώρος στον στοχευμένο οδηγό, Συνέχιση;

en: No enough free space on target drive, Retry?
el: Όχι αρκετός ελεύθερος χώρος στον στοχευμένο οδηγό, Δοκιμή Ξανά;

en: Can not delete file %s
el: Αδυναμία διαγραφής αρχείου %s

en: Not implemented.
el: Δεν έχει εφαρμοστεί.

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
el: Παρακάτω είναι μία προεπισκόπηση. Μπορείται να μετακινήσετε τον κέρσορα και να επιλέξετε αρχεία ώστε να έχετε άμεσα μία πραγματική εικόνα και αίσθηση των διαφόρων ρυθμίσεων.

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Passwords are different!
el: Τα συνθηματικά διαφέρουν!

en: Please enter the password:
el: Παρακαλώ εισάγετε το συνθηματικό:

en: Password (Firewall):
el: Συνθηματικό (Τείχος Προστασίας):

en: Please re-enter the password for verification:
el: Παρακαλώ επανεισάγετε το συνθηματικό για ταυτοποίηση:

en: &Add %s
el: Προσθήκη %s

[ctx: ulng.rsmsgpopuphotcnf]
en: &Configure
el: Διαμόρφωση

en: &Delete %s
el: %Διαγραφή %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
el: Τα προκαθορισμένα "%s" ήδη υπάρχουν. Αντικατάσταση;

en: Problem executing command (%s)
el: Πρόβλημα κατά την εκτέλεση της εντολής (%s)

en: Filename for dropped text:
el: Όνομα Αρχείου για εναποθετημένο κείμενο:

en: Please, make this file available. Retry?
el: Παρακαλώ, κάντε αυτό το αρχείο διαθέσιμο. Δοκιμή ξανά;

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
el: Εισαγωγή νέου φιλικού ονόματος για αυτή την Αγαπημένη Καρτέλα

en: Enter new name for this menu
el: Εισαγωγή νέου ονόματος για αυτό το μενού

en: Rename/move %d selected files/directories?
el: Μετονομασία/μετακίνηση %d επιλεγμένων αρχείων/καταλόγων;

en: Rename/move selected "%s"?
el: Μετονομασία/μετακίνηση επιλεγμένων "%s";

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
el: Παρακαλώ επανεκκινείστε τον Double Commander ώστε να εφαρμοστούν οι αλλαγές

en: Select to which file type to add extension "%s"
el: Επιλογή σε ποιους τύπους αρχείων να προστεθεί επέκταση "%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
el: Επιλεγμένα: %s από %s, αρχεία: %d από %d, φάκελοι: %d από %d

en: Select executable file for
el: Επιλογή εκτελέσιμου αρχείου για

en: Please select only checksum files!
el: Παρακαλώ επιλέξτε μόνο αρχεία αθροίσματος ελέγχου!

en: Please select location of next volume
el: Παρακαλώ επιλέξτε τοποθεσία του επόμενου τόμου

en: Set volume label
el: Καθορισμός ετικέτας τόμου

en: Special Dirs
el: Ειδικοί Κατάλογοι

en: Add path from active frame
el: Προσθήκη διαδρομής από το ενεργό πλαίσιο

en: Add path from inactive frame
el: Προσθήκη διαδρομής από το ανενεργό πλαίσιο

en: Browse and use selected path
el: Εξερεύνηση και χρήση της επιλεγμένης διαδρομής

en: Use environment variable...
el: Χρήση μεταβλητής περιβάλλοντος...

en: Go to Double Commander special path...
el: Μετάβαση στην ειδική διαδρομή του Double Commander...

en: Go to environment variable...
el: Μετάβαση στην μεταβλητή περιβάλλοντος...

en: Go to other Windows special folder...
el: Μετάβαση σε άλλο ειδικό φάκελο των Windows...

en: Go to Windows special folder (TC)...
el: Μετάβαση στον ειδικό φάκελο των Windows (TC)...

en: Make relative to hotdir path
el: Δημιουργία σχετικής διαδρομής για την hotdir

en: Make path absolute
el: Ορίστε ως απόλυτη τη διαδρομή

en: Make relative to Double Commander special path...
el: Ορίστε ως σχετική την ειδική διαδρομή του Double Commander...

en: Make relative to environment variable...
el: Ορίστε ως σχετική για την μεταβλητή περιβάλλοντος...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
el: Ορίστε ως σχετική για τον ειδικό Windows φάκελο (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
el: Ορίστε ως σχετική για άλλον ειδικό φάκελο των Windows...

en: Use Double Commander special path...
el: Χρήση της ειδικής διαδρομής του Double Commander...

en: Use hotdir path
el: Χρήση διαδρομής hotdir

en: Use other Windows special folder...
el: Χρήση άλλου ειδικού φακέλου των Windows...

en: Use Windows special folder (TC)...
el: Χρήση του ειδικού φακέλου των Windows (TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
el: Αυτή η καρτέλα (%s) είναι κλειδωμένη! Άνοιγμα καταλόγου σε άλλη καρτέλα;

en: Rename tab
el: Μετονομασία καρτέλας

en: New tab name:
el: Όνομα νέας καρτέλας:

en: Options regarding folder tabs extra have been modified.
    
    Do you want to save them before to exit?
el: Ιδιότητες σχετικά με τα extra καρτελών φακέλων έχουν αλλάξει.
    
    Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: Options regarding folder tabs have been modified.
    
    Do you want to save them before to exit?
el: Ιδιότητες σχετικά με τις καρτέλες φακέλων έχουν αλλάξει.
    
    Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: Target path:
el: Διαδρομή στόχου:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
el: Λάθος! Αδυναμία εύρεσης αρχείου TC ρυθμίσεων:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
el: Λάθος! Αδυναμία εύρεσης εκτελέσιμου TC ρυθμίσεων:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
el: Λάθος! Ο TC ακόμη λειτουργεί αλλά θα έπρεπε να είναι κλειστός για αυτή τη λειτουργία.
    Κλείστε τον και πιέστε ΟΚ ή πιέστε ΑΚΥΡΩΣΗ για απόρριψη.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
el: Λάθος! Αδυναμία εύρεσης επιθυμητού φακέλου εξαγωγής TC γραμμής εργαλείων:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
el: Εισαγωγή τοποθεσίας και ονόματος αρχείου που θα αποθηκευθεί ένα αρχείο γραμμής εργαλείων του TC

en: Options regarding terminal have been modified.
    
    Do you want to save them before to exit?
el: Ιδιότητες που αφορούν το τερματικό έχουν μεταβληθεί.
    
    Επιθυμείτε αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: "%s" is now in the clipboard
el: "%s" είναι τώρα στο πρόχειρο

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
el: Η Επέκταση του επιλεγμένου αρχείου δεν είναι κάποιος γνωστός τύπος αρχείου

en: Error! Problem saving toolbar!
el: Λάθος!Πρόβλημα αποθήκευσης γραμμής εργαλείων!

en: Locate ".toolbar" file to import
el: Εντοπισμός ".toolbar" αρχείο για εισαγωγή

en: Locate ".BAR" file to import
el: Εντοπισμός ".BAR" αρχείο για εισαγωγή

en: Toolbar has been modified. Do you want to save before to exit?
el: Η Γραμμή Εργαλείων έχει αλλάξει. Επιθυμείτε την αποθήκευση πριν την έξοδο;

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
el: Εισαγωγή τοποθεσίας και ονόματος αρχείου της Γραμμής Εργαλείων για επαναφορά

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
el: Αποθηκεύτηκε!
    Όνομα Αρχείου Γραμμής Εργαλείων: %s

en: Too many files selected.
el: Έχουν επιλεχθεί πάρα πολλά αρχεία.

en: Undetermined
el: Απροσδιόριστο

en: <NO EXT>
el: <ΟΧΙ ΕΞΩΤΕΡ>

en: <NO NAME>
el: <ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ>

en: User name:
el: Όνομα Χρήστη:

en: User name (Firewall):
el: Όνομα χρήστη (Τείχος Προστασίας):

en: Volume label:
el: Ετικέτα τόμου:

en: Please enter the volume size:
el: Παρακαλώ εισαγάγετε το μέγεθος τόμου:

en: Wipe %d selected files/directories?
el: Ασφαλής Διαγραφή %d επιλεγμένων αρχείων/καταλόγων;

en: Wipe selected "%s"?
el: Ασφαλής Διαγραφή επιλεγμένων "%s";

en: with
el: με

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
el: Χωρίς αλλαγή;ΚΕΦΑΛΑΙΟ;μικρό;Πρώτο γράμμα κεφαλαίο;Πρώτο Γράμμα κάθε Λέξης Κεφαλαίο;

en: Aborted
el: Έχει απορριφθεί

en: Calculating checksum
el: Υπολογισμός αθροίσματος ελέγχου

en: Calculating checksum in "%s"
el: Υπολογισμός αθροίσματος ελέγχου σε "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
el: Υπολογισμός αθροίσματος ελέγχου του "%s"

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
el: Υπολογισμός

en: Calculating "%s"
el: Υπολογισμός "%s"

en: Joining
el: Ένωση

en: Joining files in "%s" to "%s"
el: Ένωση αρχείων από "%s" σε "%s"

en: Copying
el: Αντιγραφή

en: Copying from "%s" to "%s"
el: Αντιγραφή από "%s" σε "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
el: Αντιγραφή "%s" σε "%s"

en: Creating directory
el: Δημιουργία καταλόγου

en: Creating directory "%s"
el: Δημιουργία καταλόγου "%s"

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
el: Διαγραφή

en: Deleting in "%s"
el: Διαγραφή σε  "%s"

en: Deleting "%s"
el: Διαγραφή "%s"

en: Executing
el: Εκτέλεση

en: Executing "%s"
el: Εκτέλεση "%s"

en: Extracting
el: Εξαγωγή

en: Extracting from "%s" to "%s"
el: Εξαγωγή από "%s" σε "%s"

en: Finished
el: Τελείωσε

en: Listing
el: Προβολή Λίστας

en: Listing "%s"
el: Προβολή Λίστας "%s"

en: Moving
el: Μετακίνηση

en: Moving from "%s" to "%s"
el: Μετακίνηση από "%s"σε "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
el: Μετακίνηση "%s"σε "%s"

en: Not started
el: Δεν έχει εκκινηθεί

en: Packing
el: Πακετάρισμα

en: Packing from "%s" to "%s"
el: Πακετάρισμα από "%s" σε "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
el: Πακετάρισμα "%s" σε "%s"

en: Paused
el: Έχει παυθεί

en: Pausing
el: Παύση

[ctx: ulng.rsoperqueued]
en: Queued
el: Στην Ουρά

en: Running
el: Εκτέλεση

en: Setting property
el: Καθορισμός ιδιότητας

en: Setting property in "%s"
el: Καθορισμός ιδιότητας σε "%s"

en: Setting property of "%s"
el: Καθορισμός ιδιότητας των

en: Splitting
el: Διαμερισμός

en: Splitting "%s" to "%s"
el: Διαμερισμός "%s"σε "%s"

en: Starting
el: Εκκίνηση

en: Stopped
el: Σταματημένο

en: Stopping
el: Σταμάτημα

en: Testing
el: Δοκιμή

en: Testing in "%s"
el: Δοκιμή σε "%s"

en: Testing "%s"
el: Δοκιμή "%s"

en: Verifying checksum
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου

en: Verifying checksum in "%s"
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου σε "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
el: Επιβεβαίωση αθροίσματος ελέγχου του "%s"

en: Waiting for access to file source
el: Αναμονή για πρόσβαση στην πηγή αρχείων

en: Waiting for user response
el: Αναμονή για απόκριση από τον χρήστη

en: Wiping
el: Ασφαλής Διαγραφή

en: Wiping in "%s"
el: Ασφαλής Διαγραφή σε "%s"

en: Wiping "%s"
el: Ασφαλής Διαγραφή "%s"

en: Working
el: Επεξεργασία

en: Add at beginning;Add at the end;Smart add
el: Προσθήκη στην αρχή;Προσθήκη στο τέλος;Έξυπνη προσθήκη

[ctx: ulng.rsoptarchivedelete]
en: Delete:
el: Διαγραφή:

en: Extract without path:
el: Εξαγωγή χωρίς διαδρομή:

en: Format parsing mode:
el: Λειτουργία ανάλυσης μορφής:

[ctx: ulng.rsoptarchiveidpos]
en: ID Position:
el: Θέση ID:

[ctx: ulng.rsoptarchiveidseekrange]
en: ID Seek Range:
el: Διάστημα Αναζήτησης ID:

en: Parameter
el: Παράμετρος

en: Password query string:
el: Γραμμή εισαγωγής συνθηματικού:

[ctx: ulng.rsoptarchiveselfextract]
en: Create self extracting archive:
el: Δημιουργία αυτοεξαγώμενου αρχείου:

en: Archive type name:
el: Όνομα τύπου αρχειοθήκης:

[ctx: ulng.rsoptarchivevalue]
en: Value
el: Τιμή

en: Associate plugin "%s" with:
el: Συσχετισμός του προσθέτου "%s" με:

en: First;Last;
el: Πρώτο;Τελευταίο;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
el: Κλασική, σειρά legacy;Αλφαβητική σειρά (αλλά η γλώσσα ακόμη πρώτη)

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
el: Ενεργό πλαισιακό πάνελ στα αριστερά, ανενεργό στα δεξιά (legacy);Αριστερό πλαισιακό πάνελ στα αριστερά, δεξιό στα δεξιά

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

[ctx: ulng.rsoptenable]
en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enter extension
el: Εισάγετε επέκταση

en: Cursor
el: Κέρσορας

en: Mark
el: Επιλογή

en: Mark + Cursor
el: Επιλογέας + Κέρσορας

en: Text
el: Κείμενο

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
el: Προσθήκη στην αρχή;Προσθήκη στο τέλος;Με Αλφαβητική σειρά

en: separate window;minimized separate window;operations panel
el: ξεχωριστό παράθυρο;ελαχιστοποιημένο ξεχωριστό παράθυρο;πάνελ λειτουργειών

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
el: Η συντόμευση %s για το cm_Delete θα κατοχυρωθεί, ώστε να χρησιμοποιηθεί για να γίνει αντιστροφή αυτής της ρύθμισης..

en: Add hotkey for %s
el: Προσθήκη ειδικού πλήκτρου για %s

en: Add shortcut
el: Προσθήκη συντόμευσης

en: Cannot set shortcut
el: Αδυναμία καθορισμού συντόμευσης

en: Change shortcut
el: Αλλαγή συντόμευσης

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
el: Εντολή

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanoverrides]
en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
el: Η συντόμευση %s για το cm_Delete έχει μία παράμετρο που αντικαθιστά αυτή τη ρύθμιση. Επιθυμείτε να αλλάξετε αυτή τη παράμετρο και να κάνετε χρήση των γενικών ρυθμίσεων;

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanparameterexists]
en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
el: Η συντόμευση %s για το cm_Delete πρέπει να έχει μία παράμετρο που να ταιριάζει με τη συντόμευση %s. Επιθυμείτε να την αλλάξετε;

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit hotkey for %s
el: Ρύθμιση ειδικού πλήκτρου για %s

en: Fix parameter
el: Διόρθωση παραμέτρου

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
el: Ειδικό Πλήκτρο

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
el: Ειδικά Πλήκτρα

en: <none>
el: <κανένα>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
el: Παράμετροι

en: Set shortcut to delete file
el: Καθορισμός συντόμευσης για διαγραφή αρχείου

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
el: Για να λειτουργήσει αυτή η ρύθμιση με τη συντόμευση %s, η συντόμευση %s πρέπει να κατοχυρωθεί στο cm_Delete αλλά είναι ήδη εκχωρημένη στο %s. Επιθυμείτε να την αλλάξετε;

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
el: Η συντόμευση %s για το cm_Delete είναι μία ακολουθία συντόμευσης για την οποία ένα ειδικό πλήκτρο που να απασχολεί το Shift δεν μπορεί να οριστεί. Αυτή η ρύθμιση πιθανώς δε θα λειτουργήσει.

en: Shortcut in use
el: Συντόμευση σε χρήση

en: Shortcut %s is already used.
el: Συντόμευση %s έχει ήδη χρησιμοποιηθεί.

en: Change it to %s?
el: Αλλαγή σε %s;

en: used for %s in %s
el: χρησιμοποιείται για %s σε %s

en: used for this command but with different parameters
el: χρησιμοποιείται για αυτή την εντολή αλλά με διαφορετικές παραμέτρους

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
el: Εφαρμογές Συμπίεσης

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
el: Αυτόματη Ανανέωση

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
el: Συμπεριφορές

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
el: Σύντομα

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
el: Χρώματα

en: Columns
el: Στήλες

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
el: Διαμόρφωση

en: Custom columns
el: Προσαρμοσμένες στήλες

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
el: Κατάλογος Hotlist

en: Drag & drop
el: Μεταφορά & απόθεση

en: Drives list button
el: Κουμπιά Λίστας Οδηγών

en: Favorite Tabs
el: Αγαπημένες Καρτέλες

en: File associations extra
el: Συσχετισμοί Αρχείου extra

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
el: Συσχετισμοί Αρχείου

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
el: Λειτουργίες Αρχείου

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
el: Πάνελ Αρχείων

en: Files views
el: Προβολές Αρχείων

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
el: Τύποι Αρχείου

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
el: Καρτέλες Φακέλων

en: Folder tabs extra
el: Extra καρτελών φακέλων

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Highlighters
el: Μαρκαδόροι

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
el: Ειδικά Πλήκτρα

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
el: Εικονίδια

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
el: Λίστα Αγνοημένων

en: Keys
el: Πλήκτρα

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
el: Γλώσσα

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
el: Καταγραφή

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Mouse
el: Ποντίκι

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
el: Πρόσθετα

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
el: Φίλτρο ταχείας αναζήτησης

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
el: Τερματικό

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Complements
el: Συμπληρώματα

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
el: Εργαλεία

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
el: Υποδείξεις

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
el: Κανένα;Γραμμή Εντολών;Ταχεία αναζήτηση;Γρήγορο Φίλτρο

en: Left button;Right button;
el: Αριστερό Κουμπί;Δεξιό Κουμπί;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
el: στην κορυφή της λίστας αρχείου;μετά τους καταλόγους (αν οι κατάλογοι είναι τοποθετημένοι πριν τα αρχεία);σε ταξινομημένη θέση;στο τέλος της λίστας αρχείου

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
el: Το Πρόσθετο %s έχει ήδη εκχωρηθεί για τις ακόλουθες επεκτάσεις:

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
el: Ενεργό

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
el: Ονομασία αρχείου

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
el: Έχει καταχωρηθεί σε

en: &Sensitive;&Insensitive
el: Ενεργοποιημένο;Απενεργοποιημένο

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
el: Αρχεία;Κατάλογοι;Αρχεία και Κατάλογοι

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
el: &Κρύψιμο του πάνελ φίλτρου όταν δεν είναι εστιασμένο;συνέχιση αποθήκευσης ρυθμίσεων μετατροπών για την επόμενη συνεδρία

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
el: χωρίς διάκριση πεζών-κεφαλαίων;σύμφωνα με τις ρυθμίσεις εντοπιότητας (αΑβΒγΓ);το πρώτο πεζό μετά κεφαλαίο (ΑΒΓαβγ)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
el: ταξινόμηση κατά όνομα και εμφάνιση του πρώτου;ταξινόμηση σαν αρχεία και εμφάνιση του πρώτου;ταξινόμηση σαν αρχεία

en: Alphabetical, considering accents;Natural sorting: alphabetical and numbers
el: Αλφαβητικά, σε σχέση με τον τονισμό;φυσική κατάταξη: αλφαβητικά και αριθμητικά

en: Top;Bottom;
el: Κορυφή;Κάτω;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
el: Διαχωριστικό;Εσωτερική εντολή;Εξωτερική εντολή;Μενού

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
el: DC legacy - Αντιγραφή (x) όνομα_αρχείου.επέκταση;Windows - όνομα_αρχείου (x).επέκταση;Άλλα - όνομα_αρχείου(x).επέκταση

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
el: χωρίς αλλαγή θέσης;χρήση της ίδιας ρύθμισης με τα νέα αρχεία;σε ταξινομημένη θέση

en: Files: %d, folders: %d
el: Αρχεία: %d, Φάκελοι: %d

en: Can not change access rights for "%s"
el: Αδυναμία αλλαγής δικαιωμάτων πρόσβασης για "%s"

en: Can not change owner for "%s"
el: Αδυναμία αλλαγής ιδιοκτησίας για "%s"

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
el: Αρχείο

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
el: Κατάλογος

en: Named pipe
el: Ονομασμένο pipe

[ctx: ulng.rspropsno]
en: No
el: Όχι

en: Special block device
el: Ειδική block device

en: Special character device
el: Ειδική character device

en: Symbolic link
el: Συμβολoδεσμός

en: Unknown type
el: Άγνωστος τύπος

en: Yes (%s)
el: Ναι (%s)

en: Search result
el: Αναζήτηση αποτελέσματος

en: SEARCH
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

en: <unnamed template>
el: <πρότυπο χωρίς όνομα>

en: Select a directory
el: Επιλέξτε ένα κατάλογο

en: &Show help for %s
el: Εμφάνιση βοήθειας για %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
el: Όλα

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
el: Κατηγορία

en: Column
el: Στήλη

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
el: Εντολή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: files
el: Αρχεία

en: Param
el: Παράμετρος

[ctx: ulng.rssimplewordpreview]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: Saved!
el: Αποθηκεύτηκε!

en: WorkDir
el: Κατάλογος Εργασίας

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
el: Αρχεία: %d, Κατάλογοι: %d, Μέγεθος: %s (%s bytes)

en: Unable to create target directory!
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου στόχου!

en: Incorrect file size format!
el:  Μη Έγκυρος τύπος μεγέθους αρχείου!

en: Unable to split the file!
el: Αδυναμία διαμερισμού του Αρχείου!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
el: Ο αριθμός τμημάτων είναι παραπάνω από 100! Συνέχιση;

en: Select directory:
el: Επιλογή καταλόγου:

en: Error creating symlink.
el: Λάθος κατά τη δημιουργία συμβολοδεσμού.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
el: Προκαθορισμένο Κείμενο

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
el: Απλό Κείμενο

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
el: Να μη γίνει τίποτα;Κλείσιμο καρτέλας;Πρόσβαση Αγαπημένων Καρτελών;Αναδυόμενο μενού Καρτελών

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
el: Μέρα(ες)

en: Hour(s)
el: Ώρα(ες)

en: Minute(s)
el: Λεπτό(ά)

en: Month(s)
el: Μήνας(ες)

en: Second(s)
el: Δευτερόλεπτο(α)

en: Week(s)
el: Εβδομάδα(ες)

en: Year(s)
el: Χρόνος(ια)

en: Rename Favorite Tabs
el: Μετονομασία Αγαπημένων Καρτελών

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
el: Μετονομασία υπο-μενού Αγαπημένων Καρτελών

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Error opening differ
el: Λάθος ανοίγματος differ

en: Error opening editor
el: Λάθος ανοίγματος επεξεργαστή

en: Error opening terminal
el: Λάθος ανοίγματος τερματικού

en: Error opening viewer
el: Λάθος ανοίγματος προβολέα

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
el: Τερματικό

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
el: Προβολέας

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
el: Παρακαλώ αναφέρετε αυτό το πρόβλημα στον αποσφαλματωτή με μία περιγραφή του τι έχετε κάνει και το ακόλουθο αρχείο:%sΠιέστε %s για να συνεχίσετε ή %s για απόρριψη του προγράμματος.

en: Both panels, from active to inactive
el: Και τα δύο πάνελ, από το ενεργό στο ανενεργό

en: Both panels, from left to right
el: Και τα δύο πάνελ, από τα αριστερά στα δεξιά

en: Path of panel
el: Διαδρομή του πάνελ

en: Enclose each name in brackets or what you want
el: Βάλτε κάθε όνομα σε παρένθεση ή οτιδήποτε επιθυμείτε

en: Just filename, no extension
el: Μόνο όνομα αρχείου, χωρίς επέκταση

en: Complete filename (path+filename)
el: Πλήρες όνομα αρχείου (διαδρομή και όνομα αρχείου)

en: Help with "%" variables
el: Βοήθεια για "%" μεταβλητές

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
el: Θα ζητηθεί από το χρήστη να εισάγει μια παράμετρο με την προκαθορισμένη προτεινόμενη τιμή

en: Left panel
el: Αριστερό πάνελ

en: Temporary filename of list of filenames
el: Προσωρινό όνομα αρχείου τη λίστας με τα ονόματα αρχείων

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
el: Προσωρινό όνομα αρχείου τη λίστας με τα ολοκληρωμένα ονόματα αρχείων (διαδρομή+όνομα αρχείου)

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
el: Προσωρινό όνομα αρχείου τη λίστας με τα ονόματα αρχείων με σχετική διαδρομή

en: Only file extension
el: Μόνο επέκταση αρχείου

en: Only filename
el: Μόνο όνομα αρχείου

en: Other example of what's possible
el: Άλλο παράδειγμα για το τι είναι δυνατό

en: Path, with ending delimiter
el: Διαδρομή, με τελικό οριοθέτη

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
el: Από εδώ ως το τέλος της γραμμής, ο δείκτης της μεταβλητής επί τοις εκατό είναι το "#" σύμβολο

en: Return the percent sign
el: Επιστροφή του συμβόλου επί τοις εκατό

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
el: Από εδώ ως το τέλος της γραμμής, ο δείκτης της μεταβλητής επί τοις εκατό είναι πάλι το "%" σύμβολο

en: Prepend each name with "-a " or what you want
el: Βάλτε ως πρόθυμα στα ονόματα ένα "-α " 'η ότι άλλο επιθυμείτε

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
el: %[Ερώτηση χρήστη για παράμετρο;Πρόταση προκαθορισμένης τιμής]

en: Filename with relative path
el: Όνομα αρχείου με σχετική διαδρομή

en: Right panel
el: Δεξιό πάνελ

en: Full path of second selected file in right panel
el: Πλήρης διαδρομή του δεύτερου επιλεγμένου αρχείου στο δεξιό πάνελ

en: Show command prior execute
el: Εμφάνιση εντολής προ εκτέλεσης

en: %[Simple message]
el: %[Απλό μήνυμα]

en: Will show a simple message
el: Θα εμφανίσει ένα απλό μήνυμα

en: Active panel (source)
el: Ενεργό πάνελ (πηγή)

en: Inactive panel (target)
el: Ανενεργό πάνελ (στόχος)

en: Filenames will be quoted from here (default)
el: Τα ονόματα αρχείων θα μπουν σε εισαγωγικά από εδώ (προκαθορισμένο)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
el: Η Εντολή θα εκτελεστεί σε τερματικό που θα μείνει ανοικτό στο τέλος

en: Paths will have ending delimiter
el: Οι Διαδρομές θα έχουν τελικό οριοθέτη

en: Filenames will not be quoted from here
el: Τα ονόματα αρχείων δε θα μπουν σε εισαγωγικά από εδώ

en: Command will be done in terminal, closed at the end
el: Η εντολή θα πραγματοποιηθεί σε τερματικό που θα κλείσει στο τέλος

en: Paths will not have ending delimiter (default)
el: Οι Διαδρομές δε θα έχουν τελικό οριοθέτη (προκαθορισμένο)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
el: Δίκτυο

en: Internal Viewer of Double Commander.
el: Εσωτερικός Προβολέας του Double Commander.

en: Bad Quality
el: Κακή Ποιότητα

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Image Type
el: Τύπος Εικόνας

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
el: Νέο Μέγεθος

en: %s not found!
el: %s δεν βρέθηκαν!

en: with external viewer
el: με εξωτερικό προβολέα

en: with internal viewer
el: με εσωτερικό προβολέα

en: Number of replacement: %d
el: Αριθμός αντικατάστασης: %d

en: No replacement took place.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε καμία αντικατάσταση.
